V házenkářské extralize začaly boje o titul

Karviná - Prvním kolem nástavbové části začala v házenkářské extralize mužů rozhodující část sezóny, která rozhodne o držiteli mistrovského titulu. Mezi lepší šestici týmů jsou tři české a tři moravské celky. Zubří, které zvítězilo doma nad Lovosicemi 27:19, Přerov, který prohrál v Praze s Duklou 22:36 a Karviná. Ta přivítala jako prvního soupeře nástavby hráče Jičína.

Zápas Karviné s Jičínem bylo utkáním třetího se čtvrtým po základní části soutěže. Jičín je v bojích o medaile nováčkem, Karviná zkušeným matadorem, od kterého se čeká, že bude z třetího místa útočit na Duklu se Zubřím. Zápas se rozhodl v rozmezí 20. až 30. minuty, kdy Jičín prohrál vlastní přesilovku 0:2 a poté dovolil Karviné uniknout na rozdíl sedmi branek.

Ve druhé půli si Karvinští svůj náskok už pouze hlídali. Při konečném pětibrankovém rozdílu zvítězili 35:30 a jsou stále v kontaktu s Duklou a Zubřím. Další kolo se hraje ve středu, kdy Karviná zajíždí do Lovosic.

Reportáž Rostislava Hellemanna (zdroj: ČT24)