Psí odpoledne a čarodějnice v Košticích

V pondělí 30. dubna v Košticích uspořádali dvě akce. Ještě před tradičními čarodějnicemi to bylo psí odpoledne. To začalo ukázkou práce policejních psů. Psovodi Policie ČR z Loun přijeli obětavě ve svém volnu s krásnými svěřenci a zaplněnému hřišti předváděli policejní výcvik od štěněte po zkušeného policejního psa.

Psi plemene malinois, němečtí ovčáci a velký knírač byli nejen krásní, ale hlavně velmi šikovní, poslušní a pracovití. Přihlížející odměnili potleskem psy i psovody s díky za nádherný zážitek.
 
 
Poté přišli ke slovu místní pejskové v soutěži Koštický vořech. Se svými dospělými i dětskými páníčky předvedli své dovednosti a hodnocena byla i jejich krása. Porota v čele s místním kynologem a myslivcem MVDr. Štýbrem vyhodnotila jako nejlepší labradorku rodiny Hoblíků. Vítězka i ostatní pejsci obdrželi věnec buřtů a další chutné odměny.
 
 
Mezitím se u kostela slétly čarodějnice všeho věku včetně vzácné návštěvy - čtyřlenné delegace ježibab ze Zlína. Nejmladší čarodějci bylo sotva půl roku. Po úvodních formalitách a fotografování prolétly ježibaby obcí, postrašily též obsluhu v obchodě, ale odmítly smočit zub v restauraci s tím, že loni se na ně hosté divně koukali. Hlavní ježibaba podotkla, že by bylo zvláštní, kdyby divně nekoukali při pohledu na ty krasavice. Čarodějnice se skutečně „vyfikly“, byly opravdu ukázkovými exempláři svého druhu.
 
 
Průvod ježibab skončil na hřišti, kde vzplála připravená hranice s figurinami čarodějnic, které byly v předchozím týdnu vyvěšené na pletech domů. Strašlivým čarodějným tancem sabat vrcholil. Došlo i na opékání buřtů a všeobecné veselí vyvrcholilo představením psího cirkusu.
Čarodějnice z Vojniček se slétly již 28.4. v hojném počtu 15 exemplářů.
 
 
Irena Hellerová Koštice
 
/*json*/{"map":{"lat":50.385756572021,"lng":13.88671875,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.407642311288,"lng":13.951950073242,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/