Agresivní řidič dostal jedenáct let vězení

Olomouc - Jedenáct let vězení si za brutální napadení šestaosmdesátiletého seniora odpyká řidič Pavel Domša. Rozhodl o tom Vrchní soud v Olomouci. Domša podle obžaloby zaútočil na muže v Brně u přechodu pro chodce. Důchodce si po nárazu do zábradlí zlomil lebeční kost. Následkům zranění později v nemocnici podlehl.

Tramvajová zastávka v centru Brna. Tady Pavel Domša seniora v říjnu roku 2010 napadl. Podle obžaloby proto, že kvůli němu musel u přechodu prudce zabrzdit. Přitom do něho zezadu narazilo jiné auto. „Toho člověka velice razantním způsobem zezadu napadl tak, že do něho strčil a způsobil mu zranění hlavy,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu Olomouc Petr Angyalossy.

„Byla to nešťastná nehoda. Není vůbec prokázané, že ten pán si to zranění způsobil tam – mohl tam s ním přijít,“ bránil se obžalovaný Pavel Domša. O čtyři měsíce dřív přitom Domša napadl u brněnského obchodního centra řidičku, která jela před ním. Troubil na ni a opakovaně do jejího auta narážel svým. „Neadekvátně reagoval i na tuto situaci a poškozenou ženu, řidičku toho vozidla, narazil zády na její automobil takovým způsobem, že jí způsobil zranění páteře,“ řekl Petr Angyalossy. Krajský soud Pavlu Domšovi uložil loni v prosinci jedenáct let vězení. Muž se ale odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci s tím, že jeho vina nebyla spolehlivě prokázána. Seniora se snažil zadržet a pak zachytit, když padal. Tvrdil také, že nemohl předvídat smrtelný následek. V případě střetu s řidičkou označil výpověď ženy za účelovou. Odvolací senát mu ale neuvěřil.

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

„Ten jedenáctiletý trest do nejpřísnější věznice lze označit za sice přísný, ale odpovídající zcela okolnostem případu a tudíž zcela zákonný a spravedlivý,“ myslí si mluvčí Vrchního soudu Olomouc Petr Angyalossy. Pavel Domša si proti dnešnímu rozsudku může podat ještě dovolání k Nejvyššímu soudu.