Mohelnický Siemens nabídne 200 nových pracovních míst

Mohelnice - 200 pracovních míst nabídne společnost Siemens, která dnes slavnostně v Mohelnici otevřela novou výrobní halu za 300 milionů korun. Dělníci v ní budou vyrábět motory na míru. Pracovní příležitost vítají hlavně zástupci regionu. Podle statistik se totiž na Šumpersku o jedno volné místo uchází 21 lidí.

Mohelnický Siemens je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Pracuje tu téměř 2200 lidí. A do konce roku přibude 200 dalších. Zatím ale nový provoz obsluhují stávající zaměstnanci. Uplatnění by v podniku měli najít jak dělníci v elektrotechnice, tak třeba i švadleny, které mají na starosti jemnou práci. V nové hale vznikají motory se speciálním využitím, třeba pro ventilátory na odsávání kouře při požárech v tunelech. Podle vedení společnosti je důležité, že nové produkty znamenají větší počet zákazníků a stabilizaci výroby. Firma totiž musela před dvěma lety kvůli nedostatku zakázek propustit čtvrtinu zaměstnanců.

Video Reportáž Moniky Bezuchové
video

Reportáž Moniky Bezuchové

„Podařilo se nám nabrat po té krizi ty zaměstnance zpátky, jak jsme to těm zaměstnancům slibovali. Té šance vrátit se využila asi polovina z propuštěných,“ uvedl ředitel mohelnického závodu Siemens Pavel Pěnička. Podle dnešních statistik úřadu práce míra nezaměstnanosti v regionu mírně poklesla. Ovšem i tak se o 360 volných pracovních pozic na Šumpersku uchází přes sedm tisíc lidí. 200 nových míst proto Mohelnici pomůže. V mohelnickém závodě vyrobí denně 4,5 tisíce motorů. Aby obstály v konkurenci, funguje tu i vývojové centrum.