Petr Uličný ukončil trenérskou kariéru

Olomouc - Hráči i fanoušci olomoucké Sigmy se důstojně rozloučili s letošním ligovým ročníkem. A nejen s ním – svou derniéru na profesionální úrovni ohlásil i kapitán Radim Kučera a zejména trenér Petr Uličný. Jeho svěřenci ho v posledním utkání kariéry potěšili vítězstvím nad pražskou Duklou 2:1.

Petr Uličný, kterému na Hané nikdo neřekne jinak než John, odkoučoval 413 zápasů. Při předzápasovém loučení si společně s Radimem Kučerou vysloužil „standing ovation“. A brzy mu poděkovali i samotní hráči. Už ve druhé minutě skóroval po přihrávce Jana Navrátila Adam Varadi. Srovnáno bylo za necelých deset minut – cesta míče do sítě byla sice trochu komplikovaná, přesto nakonec rychlý brejk dovedl do zdárného konce Jan Svatonský. Vítězný gól zaznamenal ve druhém poločase Jan Schulmeister, který rychlou střelou z otočky překvapil gólmana pražské Dukly Tomáše Kučery. Petr Uličný tak zakončil svou kariéru vítězstvím, navíc jeho půlroční mise skončila nad očekávání. K hlavnímu úkolu, čímž byla záchrana v lize, přidal i historicky první trofej v historii klubu, kterým bylo vítězství v Poháru České pošty.

Reportáž Petra Hrčky (zdroj: ČT24)