Festival Colours of Ostrava poprvé v Dolní oblasti Vítkovic: Přípravy vrcholí

Ostrava - Šest týdnů zbývá do začátku festivalu Colours of Ostrava, který bude poprvé v průmyslové Dolní oblasti Vítkovic a v okolí Hlubiny. Přípravy na až 35 tisíc návštěvníků vrcholí.

Před rokem tady nebyly rovné štěrkové plochy ani svěží zelená tráva, kterou teď v přetrvávajícím suchu kropí hasiči.

„Tady byly divoké náletové haldy, které byly naprosto neprostupné. Lidé z Hlubiny a Dolní oblasti udělali neuvěřitelnou práci a vytvořili fantastický areál,“ uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová. Dodala, že je skvělé, že se v tomto prostoru zřejmě nestane, že by se někdo, v případě dešťů, brodil v bládě. „Povrchy jsou udělané voděodolné,“ uvedla.

Oproti minulým rokům budou všechny scény i stanové městečko v jednom prostoru se dvěmi bránami a s jednou vstupní kontrolou. Jen nová scéna číslo dvě, bývalé Barvy na Černé louce, kde byl v minulých letech velký nával, pojme jednou tolik lidí.

Pro stanové městečko teď dělníci kopou kanalizaci. Sousední prostor Hlubiny bude sloužit jako nezávislé městečko, ve kterém budou menší koncerty, besedy či workshopy.

„Další celek bude tvořit Dolní oblast Vítkovic, kde máme k dispozici plynojem Gong. A vedle plynojemu bude česká scéna a novinka Colours – Fresh scéna,“ uvedla Holušová.

A velmi intenzivní pracovní ruch je teď právě kolem plynojemu a vysokých pecí, kde dělníci upravují plochy pro bezpečný pohyb tisíců návštěvníků.

„Před námi je v následujících týdnech dobudování doprovodné infrastruktury – povrchů, parkovišť, inženýrských sítí,“ informoval ředitel Dolní oblasti Vítkovic Petr Koudela. V koridoru, který bude propojovat plynojem a vysoké pece s festivalovými plochami, teď dělníci odstraňují nebezpečné aparatury, které by v případě silného větru mohly uletět.

Pro návštěvníky začne festival 12. července, pro organizátory o deset dnů dříve, kdy začnou navážet a stavět kilometry plotů, pódia, tribuny, stany, stánky, toalety a jiné nezbytnosti.

„Nový rreál je pro festival fantastický a skýtá mnohá zvláštní zákoutí a scenérie. My se strašně těšíme, jak to bude všechno dohromdy vazbit,“ řekla Holušová.