Olomoučtí vodní pólisté sahají po medaili

Olomouc - Úspěšně zahájili boj o třetí místo v první lize vodního póla hráči UP Olomouc. Ve svém bazénu porazili Kometu Brno 8:6 a 12:9 a pokud v odvetách uhrají alespoň jednu remízu, budou slavit medailový úspěch.

Olomoučtí v domácích zápasech uspěli přes absence důležitých hráčů Lukáše Hegera a Dobeše. Po úvodní výhře to ve druhém zápase vypadalo, že chybějící alternace na postu centra se přece jen projeví, domácí ale dokázali pětkrát vyrovnat vedení Komety a v poslední čtvrtině skóre otočili. Dvoubrankový náskok hostů srovnal dvěma penaltami Holibka a vítězný gól dal dvě minuty před koncem chytrou střelou padesátiletý veterán Petr Heger.

Riskující Kometě v závěru přidali góly ještě Nezhyba a Holibka, takže v polovině série má Olomouc k medailím o poznání blíž.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)