Ostravská koupaliště

Počátek července hodnotí meteorologové jako teplotně nadprůměrný. Počasí si pochvalují hlavně provozovatelé koupališť. Do pěti ostravských vodních areálů, které provozuje městská společnost Sareza, dorazilo o prvním prázdninovém víkendu více než 20 tisíc návštěvníků.

Provozovatelé koupališť lákají především na kvalitní čistou vodu a vyhovující teplotu. Celkem devadesát miliónů litrů pitné vody se kontroluje několikrát denně. A teplota v současné době je 24 stupňů Celsia. Takže ideální ke koupání.Dětské a neplavecké bazény jsou čištěny nepřetržitě, tzn. 24 hodin denně, a některé jsou vyhřívány až na 28 stupňů Celsia.

V areálech i na atrakce pro dospělé. Nechybí wellnes, masáže a nabídka sportu.  Návštěvníci si mohou zahrát fotbal i jednoduché sporty jako je badminton, stolní tenis, beach volejbal, šipky a minigolf.

Velký nápor návštěvníku očekávají provozovatelé během následujících 4 dnů, kdy lidé využijí státního svátku a udělají si prodloužený víkend.  Podle meteorologů bude od čtvrtku až do neděle převládat velmi teplé počasí, teploty v maximech dosáhnou na 30-33 stupňů, avšak odpoledne a večer se budou vytvářet přeháňky i bouřky. 

Video Reportáž Lucie Křížkové
video

Reportáž Lucie Křížkové

Za hezkého počasí je na ostravských koupalištích otevřeno od devíti ráno až do sedmi do večera. Celodenní vstupné pro dospělého se na koupalištích v MS kraji pohybuje od 70 do 110 korun. Děti do šesti let mají často vstup zdarma.