Hezké počasí láká k vodě turisty i zloděje

Jižní Morava - Kromě turistů míří v létě na pláže a do kempů i zloději. Během pár minut tak z nestřežených stanů či plážových tašek mizí věci za nemalé peníze. Krádeží neubývá i přesto, že v kempech hlídkuje ostraha a turistům jsou k dispozici trezory. Letos už se krádeže počítají ve stovkách.

Bezstarostné dovádění ve vodě může dostat hořkou pachuť, pokud vám zpod ručníku zmizí peněženka či hodinky. Co se týče stanů, tak z těch mizí nejčastěji mobilní telefony, videokamery a fotoaparáty. Využít trezoru či úschovny se tedy někdy může vyplatit.

„Klientům nabízíme úschovnu horských kol, která je samozřejmě zdarma a takové drobné cennosti si mohou uložit do trezoru na recepci,“ tvrdil vedoucí ATC Merkur v Pasohlávkách na Mikulovsku Vlastimil Suchánek.

I když v kempech na pořádek dohlíží ostraha, nemá oči všude. Mnohdy právě turisté zlodějům ještě napomáhají, když cennosti nechávají na viditelných místech. Většina zlodějů hned po krádeži zmizí a přesune se do jiného kempu. Šance na nalezení věcí je tím pádem malá.

Video Reportáž Barbory Lukšové
video

Reportáž Barbory Lukšové