Světlíkova Dolní oblast zažila malý rockový festival

Ostrava - Deset hodin tvrdého rocku pod vysokými pecemi. To byla Rocková Ostrava. Je to nový, zatím jednodenní festival v Dolní oblasti Vítkovice, ve které měl letos premiéru i Colours of Ostrava. Rockové kapely přilákaly kolem deseti tisíc lidí.

Mladé kapely Willow lake a The Pant střídaly na pódiu revivaly Judas Priest a Whitesnake, pak nastoupily domácí formace jako Škvor, Alkehol a Citron. Hlavní hvězdou byla však skupina Kabát.

„Myslíme si, že Ostrava má k rockové hudbě velmi blízko. A tady to prostředí k takové hudbě přímo vybízí. Tak nějak tento projekt vznikl. Myslíme si, že by se na tom dala založit nová tradice,“ uvedl organizátor festivalu Rostislav Horáček.

Video Reportáž Petry Sasínové
video

Reportáž Petry Sasínové

Zpěvák populární skupiny Kabát Josef Vojtek si to myslí také. „Hromady železa a hromady dobré muziky, to k sobě jde. Je to první ročník, tak snad se povede a budou další. Moc bych si to přál, protože rockových festivalů je u nás velmi málo,“ řekl Vojtek.

Ostravská rocková legenda Citron, která funguje pětatřicet let, si zahrála ve svém městě po dlouhé době a se staronovým zpěvákem Fany Michalíkem.

„Sešlo se hodně lidí, je tamy moc dobrá atmosféra. Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát na tomto novém místě a před takovým perfektním fórem,“ řekl baskytarista skupiny Citron Václav Vlasák.

Organizátoři už nyní dávají dohromady seznam kapel pro Rockovou Ostravu číslo 2. „Myslím si, že jsou tady předpoklady k tomu, aby se Ostrava stala baštou rocku,“ prohlásil organizátor Horáček.