Olomoučtí Skokani slaví záchranu v extralize

Olomouc - Olomoučtí Skokani si i v příští sezóně zahrají baseballovou extraligu. Rozhodlo o tom čtvrté utkání baráže proti týmu Hluboké nad Vltavou, ve kterém Hanáci po velkém boji vyhráli 4:3. V sérii zvítězili 3:1 na zápasy a mohou se těšit na další rok mezi elitou.

Klíčovou postavou čtvrtého utkání byl dlouho nadhazovač Hluboké David Šťastný. Muž s reprezentační minulostí až do osmé směny držel hostům vedení 2:1, v závěru se ale přece jen začali prosazovat olomoučtí pálkaři. V osmé směně otočili Antoš a Baun na 3:2, hosté ovšem vzápětí vyrovnali. Do poslední směny se v dresu Skokanů postavil na nadhoz Michal Kohout, který dvakrát ukočíroval velmi nadějné bodovací pozice Jihočechů. O záchraně Olomouce tak rozhodl doběh Václava Blažka hned v první směně tiebraku. „Je to i o štěstí, mohl tam přijít jeden dobrý odpal do díry, daleký, mohlo jim to sednout a už by to byly větší nervy,“ řekl nadhazovač Michal Kohout.

„Ten výkon nebyl ideální, ale důležité je, že jsme to zvládli,“ uzavřel spokojený hrající trenér olomouckých Skokanů Jakub Voják.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně