Dálkový plavec Rostislav Vítek ukončil aktivní kariéru závodem v Krnově

Krnov - Pětikilometrovým závodem v rámci Ceny Krnovska skončila letošní sezóna v dálkovém plavání. Posledního závodu se v 25metrovém bazénu účastnila většina reprezentantů. Nejúspěšnější dálkový plavec posledních let Rostislav Vítek při něm ukončil svou aktivní kariéru.

Rostislav Vítek z Komety Brno byl v posledních letech nejvýraznější postavou mužského dálkového plavání u nás. Účastník olympiády v Pekingu, dvojnásobný vítěz závodu světového poháru Capri-Napoli a mnohonásobný mistr republiky odstartoval do svého posledního závodu kariéry právě v Krnově. Na stupně vítězů se tady už ale nedostal. Jiní byli rychlejší. Nejlepším byl Vítkův oddílový kolega Jakub Tobiáš. 17letý plavec zvládl pět kilometrů za 53 minuty, 22 sekundy. Cena Krnovska je již několik let příležitostí k hodnocení uplynulé sezóny. Jako nejúspěšnější ji ukončila devátá z olympiády v Londýně a 2krát bronzová z ME v Itálii Jana Pechanová.

Reportáž Rostislava Hellemanna (zdroj: ČT24)