Policisté v Ostravě dopadli dva gangy násilníků

Ostrava - Dvě série krádeží řeší policisti v Ostravě. Nejméně 40 starších žen tam přepadly dvě skupiny mladých násilníků. Přímo na ulici jim strhávali zlaté řetízky, vytrhávali z uší náušnice nebo kradli kabelky. Některé z obětí musely vyhledat lékaře.

Jednou z důchodkyň, které násilníci vytrhli z uší náušnice je 66letá Eliška Miketová. Přepadli ji, když v centru Ostravy čekala na tramvaj. „Šli dva neznámí mladí hoši zezadu a strhli mi náušnice, velice to bolelo,“ popsala svůj hrůzný zážitek. Většina přepadených se svými zraněními skončila v nemocnici. „Je třeba chirurgického zákroku, kterým se lalůček vyspraví,“ řekl ředitel Městské nemocnice Ostrava Tomáš Nykel. Jednoho z násilníků prozradilo kolo, na kterém pokaždé po přepadení ujel. 24letý recidivista upoutal pozornost policejní hlídky, když na kole projížděl zasněženým městem. „Vzhledem k počasí, které v té době panovalo, bylo dost atypické venku na kole někoho spatřit, takže pachatel byl zadržen,“ uvedl kriminalista Radim Šaněk.

Další skupina zlodějů přepadla v ostravské čtvrti Mariánské hory a Přívoz sedmnáct seniorek. Nejčastěji jim kradli kabelky. „Byli tři, z toho dva mladiství a jeden ve věku 13 let, který není postižitelný co se týče výkonu trestu a podobných trestních opatření,“ prozradil kriminalista Ondřej Vaněk. Rodiče třináctiletého násilníka čeká pohovor na sociálce. Poslední slovo bude mít soud, který rozhodne, jestli žáka šesté třídy pošle do diagnostického ústavu.