Autobusové nádraží v Bruntále čeká zásadní rekonstrukce

Bruntál - Autobusové nádraží v Bruntále tvoří osm betonových nástupních ostrůvků a jen každý druhý z nich je zastřešený, není tam ani čekárna. Nádraží přitom denně využívá asi tisíc lidí. Teď se dočkají změny – místo starého nádraží vyroste moderní terminál.

Autobusové nádraží v Bruntále sloužilo více než 40 let. Je už ve špatném stavu a vedení města se proto rozhodlo pro rekonstrukci. Vyřízení dokladů trvalo pět let, městu se ale nakonec podařilo získat i dotace. Ty uhradí většinu z plánovaných sedmdesáti pěti milionů nákladů.

„Od roku 2007, kdy se začala zpracovávat urbanistická studie, jsme vypracovali nejen koncept řešení, ale také dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro územní řízení,“ shrnul starosta Bruntálu Petr Rys. Mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko Michal Sobek doplnil, že evropská dotace na nové nádraží činí třiašedesát milionů korun.

Nový terminál, který stávající nádraží nahradí, přinese moderní vzhled i vybavení - informační centrum, toalety, občerstvení, parkoviště pro auta i kola, ale hlavně zastřešenou čekárnu.

Stavební technika autobusy vystřídá už letos na jaře. Na nový terminál se lidé z Bruntálu mohou těšit příští rok v dubnu.