Běžkařským vládcem Jeseníků je Jiří Fišnar

Jeseníky - Dalším ze závodů, které proběhly na běžeckých tratích v okolí turistické chaty Paprsek, byl Jesenický lyžařský maraton. Jeho dvaadvacátý ročník proběhl na tratích o tradičních délkách 40 a 20 kilometrů. Do boje s nimi se pustilo 150 běžkařů.

Na startu maratonu nechyběl ani vítěz loňského ročníku vytrvalecké Ski Tour Viktor Novotný. Profesionální voják ovšem závodil poprvé po půl roce stráveném v Afghánistánu a tak ani on nestačil na obvyklého lyžařského vládce Jeseníků Jiřího Fišnara. Šestatřicetiletý amatér z Loučné nad Desnou soupeřům poodjel hned v prvním stoupání a v cíli byl první s náskokem necelých šesti minut před Tomášem Valentou.

Viktor Novotný byl po dvaceti kilometrech třetí, ve druhé polovině ale zpomalil a klesl na pátou příčku. Na Fišnara přitom ztratil bezmála devatenáct minut.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)