Do boje o finále vstoupil Zlín vítězně

Zlín - Hokejisté Zlína vstoupili vítězně do semifinále play-off, když porazili Třinec 3:1. Berani vyhráli i čtvrté domácí utkání v letošním play-off. Brankami se na tom podíleli Bedřich Köhler, Petr Leška a Martin Hamrlík. Jakuba Sedláčka v brance Zlína překonal jen Tomáš Klimenta. Série hraná na čtyři výhry bude pokračovat ve středu opět na Stadionu Luďka Čajky.

Domácí začali hodně aktivně a hned v první minutě mohl otevřít skóre Balaštík, který se vrátil zpět do elitní zlínské formace. Hamerlíka ale nepřekonal, stejně jako následně Honejsek s Veselým. Oceláři se připomněli v páté minutě, kdy pozornost Sedláčka vyzkoušel z otočky Rákos, ale trefil jen tyč. Skóre se změnilo v 11. minutě, kdy Berani využili svoji první přesilovou hru. Za Hamerlíkova záda prošla Köhlerova nevydařená střela. Stejný hráč mohl při dalším střídání přidat druhou branku, ale slovenský gólman se překvapit nenechal.

Video Sestřih a ohlasy utkání Zlín - Třinec
video

Sestřih a ohlasy utkání Zlín - Třinec

V 15. minutě fauloval Tesařík v šanci Květoně a rozhodčí nařídili trestné střílení. Sedláček však útočníka hostů vychytal. Přesto domácí vedení do konce první části neudrželi. Devětačtyřicet sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky Sedláčka překonal Klimenta. Zlínský brankář tak přišel o téměř 140 minut dlouhou neprůstřelnost. V předešlých dvou zápasech totiž udržel čisté konto.

Juraj Jurík (Zlín): „Připravovali jsme se na to, že to bude trošku jiný hokej než (ve čtvrtfinále) s Vítkovicemi. Třinec je ofenzivně laděný a pořád je to táhne do útoku. Myslím, že jsme se toho zhostili docela dobře. Zápas byl vyrovnaný, nás v důležitých momentech podržel Kuba Sedláček. Dali jsme i dva šťastné góly, měli jsme ale větší chtíč v soubojích a šli jsme za vítězstvím víc než Třinec. Je to jen první bod, ve středu nás čeká další těžký zápas. Budeme ho chtít ale urvat taky.“

Pavel Janků (Třinec): „Dvě třetiny to byl vyrovnaný duel, i když Zlín vedl 2:1. Ve třetí třetině jsme trošku otevřeli hru a chtěli jsme to zkorigovat, což se nám nepovedlo. Jakmile Zlín odskočil na 3:1, tak si zápas zkušeně pohlídal. Dnes to z naší strany nebylo úplně ono, hráli jsme trošku něco jiného, než jsme chtěli.“

Druhá třetina již tak ofenzivní nebyla. Hosty mohli po přečíslení dva na jednoho posunout do vedení Peterek s Rákosem, ale neuspěli. Poté bylo rušno před Hamerlíkem; domácí se ale prosadili až ve 29. minutě, kdy Leška prokázal své umění, udělal dvě otočky za brankou a zpoza ní zasunul puk k levé tyčce. Na začátku třetí části mohl v přesilovce vyrovnat Varaďa, Sedláček ale jeho střelu vyrazil.

Mnohem lépe dokázal ve 43. minutě zamířit Hamrlík, jenž prostřelil Hamerlíka a získal Zlínu dvoubrankové vedení. Domácí měli i potřebné štěstí, Růžičkova střela od modré skončila i díky zásahu Sedláčka jen na tyčce. Podobně dopadl i Melenovského pokus pět minut před koncem. Stav se už ale nezměnil, hosté se kvůli vyloučení nedostali ani k power play.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška, 44. Hamrlík (Leška) - 20. Klimenta (Rákos, Adamský). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5 772. Stav série: 1:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek (21. Kania), Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Zagrapan, Matuš, Rufer. Trenéři: Turek a Janků.