Přípravy na jarní Floru finišují

Olomouc - Už pozítří začíná v Olomouci třicátý čtvrtý ročník výstavy jarní Flora. Dva dny před zahájením nejstarší a největší květinové výstavy v České republice finišují přípravy expozice. Květinová přehlídka tisícovek tulipánů, petunií nebo macešek je letos inspirovaná čtyřista čtyřicátým výročím založení Univerzity Palackého v Olomouci.

Ještě je třeba rozmístit poslední květináče s muškáty, upravit záhonky a dokončit poslední drobnosti. Už ve čtvrtek začíná na olomouckém výstavišti jarní Flora. Organizátorům zkomplikovala přípravy dlouhá zima, ale barevné a vonící květy jsou vidět už teď téměř všude.  

Video Reportáž Martina Laštůvky
video

Reportáž Martina Laštůvky

„Lákadlem pro návštěvníky může být holandská zahrada, která bude čítat pět tisíc rozkvetlých tulipánů, hyacintů, narcisů, které jsou dovezeny právě z Holandska,“ uvedl Jiří Uhlíř, ředitel Výstaviště Flora.

Jedním z motivů letošní Flory bude i propojení květinové výstavy s připomenutím čtyřista čtyřicátého výročí od založení Univerzity Palackého.

„Naším záměrem je ukázat artefakty z jednotlivých fakult. Vyzdobit je tak, aby byly rozkvetlé a krásné,“ upřesnil Jiří Uhlíř.

Kromě toho také návštěvníci uvidí, jak se dá využít věda při pěstování květin.

Letošní jarní Flora se nese v duchu venkovní zahrady, a to i kvůli tomu, že se přestavuje hlavní pavilon A. Organizátoři proto přesunuli květiny do parku. Výstava začíná už ve čtvrtek a potrvá do neděle.