Slovácko zabralo. Výhrou přišpendlilo Budějovice ke dnu

Uherské Hradiště - Východomoravský tým dočasně zažehnal vleklé trápení. Slovácko porazilo poslední České Budějovice doma 2:0 a ukončilo sérii sedmi soutěžních porážek. Utkání rozhodli po změně stran Libor Došek a Roman Haša. Tým z Uherského Hradiště se v tabulce první ligy posunul na desáté místo.

České Budějovice mohl poslat do vedení už v páté minutě Rýdel, jehož přímý kop musel vyboxovat domácí gólman Melichárek. Hosté byli ještě blíž vedoucí brance ve 25. minutě. Dlouhý míč propadl až k volnému Táborskému, ale ten přestřelil. Tím jen potvrdil, že Dynamo je s 19 góly nejhorší ofenzivní tým soutěže. Po půl hodině hry se prvním střeleckým pokusem prezentovalo také Slovácko, ale Hašův pokus letěl mimo tři tyče.

Video Reportáž Jana Vařeky
video

Reportáž Jana Vařeky

Slovácko si svou aktivitu přeneslo i do druhé půle. V 51. minutě se v šestnáctce odrazil míč k volnému Doškovi, který ale v tutové šanci selhal a zamířil jen vedle levé tyče. O sedm minut později nejlepší týmový střelec předchozí zaváhání napravil, ve vzdušném souboji předčil nedůrazného brankáře Křížka a vstřelil první gól Slovácka na vlastním hřišti v jarní části soutěže. Došek zaznamenal svůj devátý ligový zásah v sezoně. Odpovědět mohl rychle Táborský, který ke smůle Českých Budějovic střelou z dálky opět netrefil branku domácích.

Video Rozhovor s trenérem Svatoplukem Habancem
video

Rozhovor s trenérem Svatoplukem Habancem

Slovácko svůj náskok pojistilo v 74. minutě druhou trefou. Po rohovém kopu nacentroval Kerbr na Hašu, a mladý útočník si připsal premiérový ligový gól v kariéře. Tým z Uherského Hradiště v závěru náskok udržel, mrzet ho může jen fakt, že osmou žlutou kartu v ročníku dostal kapitán Trousil, jenž tak bude chybět v dalších dvou zápasech.

Video Rozhovor s Romanem Hašou
video

Rozhovor s Romanem Hašou


1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 58. Došek, 74 Haša. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Blažej. ŽK: Kubáň, Daníček, Haša, Trousil - Klesa, Malakjan, Lengyel. Diváci: 4156.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Hlúpik (80. Kovář), Šumulikoski, Daníček, Kerbr (90.+1 Hála) - Došek, Haša (85. Skalák). Trenér: Habanec.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel (76. Linhart), Machovec, Hanzlík (80. Wermke) - Malakjan, Rýdel (60. Javorek), Benát, Sandro - Táborský, Řezníček. Trenér: Švantner.