Češi nastoupí proti Rusku bez Hubáčka a Krejčíka

Brno - Bez útočníka Petra Hubáčka a obránce Jakuba Krejčíka, kteří budou šetřit drobná zranění, nastoupí čeští hokejisté v dnešním závěrečném utkání na Českých hrách v Brně proti Rusku. Oproti sobotnímu duelu se Švédskem bude mimo základní sestavu také bek Tomáš Linhart, naopak nastoupí zadáci Tomáš Mojžíš a Karel Kubát. Do útoku se zařadí Lukáš Pech.

„Petr Hubáček má naražené stehno. Kuba Krejčík má naraženou klíční kost. Není to nic velkého, normálně by mohl hrát pod prášky, ale nebylo to nutné,“ řekl trenér Alois Hadamczik novinářům po rozbruslení. "Chytat bude Salák, budeme hrát na sedm obránců a čtyři kompletní útoky. Připravení do hry budou navíc Linhart a Sekáč.

Mimo sestavu zůstává také útočník Zbyněk Irgl, který léčí zánět nosních dutin. Domů odjel brankář Jakub Kovář, který ještě bude o svém aktuálním zdravotním stavu informovat trenéra před večerní tiskovou konferencí, na níž bude oznámena nominace na mistrovství světa ve Stockholmu. „Kuba Kovář měl teplotu 38,5 a ozve se,“ doplnil Hadamczik.

V duelu s Ruskem, který začne v 18:00, budou Češi bojovat o druhé místo na turnaji a také o obhajobu celkového triumfu v Euro Hockey Tour. Na sbornou ztrácejí v sérii dva body a musejí tak vyhrát v základní hrací době. „Je to pro hráče dvojí motivace. Jednou je vyhrát Euro Hockey Tour a druhou udržet se dál v kádru po mistrovství světa,“ prohlásil Hadamczik.

Rýsuje se mu řada posil z NHL. „Mluvil jsem včera s Pavelcem, je v pořádku a přijede, bude v pondělí v Praze,“ popsal aktuální situaci s posilami z NHL. Vedle gólmana Winnipegu Ondřeje Pavelce počítají stavitelé národního týmu s obránci Janem Hejdou z Colorada, Ladislavem Šmídem z Edmontonu, Zbyňkem Michálkem a útočníky Radimem Vrbatou a Martinem Hanzalem z Phoenixu, Jakubem Voráčkem z Philadelphie, Jiřím Tlustým z Caroliny a Tomášem Fleischmannem z Floridy.

„Mluvil jsem s Radimem Vrbatou, všichni tři s Martinem Hanzalem a Zbyňkem Michálkem jsou připravení přijet. S dalšími hráči mluvil (manažer týmu) Honza Černý,“ navázal Hadamczik.

Otazník visel nad Jiřím Hudlerem a Romanem Červenkou z Calgary. „S Hudlerem jsem mluvil, je zdravotně v pořádku. Roman Červenka dá vědět do osmi do večera zdravotní stav. Podle toho budeme přistupovat k jeho nominaci,“ doplnil Hadamczik na adresu Červenky, který měl potíže s kolenem.

Předpokládaná sestava ČR: Salák - T. Voráček, Čáslava, Trončinský, Nakládal, Mojžíš, Kolář, Kubát - Pech, Novotný, Kašpar - Hertl, Vrána, Tenkrát - Gulaš, Jan Kovář, Vondrka - T. Rachůnek, Koukal, I. Rachůnek.