Velké překvapení, tohle nikdo nečekal, radoval se Michalovič

Ostrava - Byl hvězdou finálové série. Ostravské volejbalisty k titulu po sedmi letech doslova dotáhl slovenský univerzál Peter Michalovič. Třiadvacetiletý dlouhán se stal nejvíce bodujícím hráčem extraligového finále, jasně vyhrál statistiky celého play-off a s Ostravou se rozloučil nejlepším možným způsobem.

„Je to krásné loučení a po tak těžkém zápase i neskutečný pocit. Kdyby to bylo 3:0, asi by to nebylo tak krásné, ale po tak nervydrásajícím průběhu je to právě o to krásnější,“ řekl novinářům Michalovič. V posledním zápase ligové sezony přidal na konto své i ostravského týmu dalších 36 bodů a play-off dokončil s průměrem téměř sedmi bodů na každý set. Cesta za rozhodujícím vítězstvím byla pořádně klikatá. Ostrava vedla 2:0, aby poté v pátém setu prohrávala 9:13 a byla pouhé dva míče od sedmého utkání na jihu Čech.

„Asi na nás nějak dolehl tlak, že jsme blízko titulu. Podobné to bylo i v pátém utkání v Budějovicích. Netlačili jsme tak servisem, oni útočili středem, nám tak nešel útok. S velkým štěstím jsme to otočili. Přiznám se ale, že za stavu 9:13 už tam byly v koutku myšlenky, že jsme to projeli,“ řekl Michalovič. Slovenský univerzál zrál v play-off jako víno. Přestože si ho soupeři střežili jako oko v hlavě, nebyli schopni ho eliminovat. I Michalovič cítil, že sezonu dohrával v životní formě.

„Beru to tak, že když má hráč fazonu, těžko se brání. I když je na něho dobrá taktická příprava, měl jsem fazonu, i když to tak někdy nevypadalo. Dneska mě například v tom tie-breaku neskutečně podrželi kluci, když jsem byl na dně,“ řekl dvoumetrový volejbalista z Malacek, jenž v Ostravě strávil čtyři sezony. Ostrava se stala černým koněm vyřazovací fáze. Základní část zakončila na pátém místě a nikdo s ní nepočítal. Jenže po úspěšném čtvrtfinále jí rostla křídla. „Od semifinále jsme se volejbalem bavili,“ usmíval se Michalovič.

„Někdy se to může podařit, když tým, který je před začátkem sezony pasovaný na favorita a má špatnou základní část, tak potom se může vypracovat. My jsme ale mezi favority nepatřili. Je to strašné překvapení. Nikdo to nečekal. Už semifinále byl úspěch, ale titul nikdo nečekal,“ řekl Michalovič. Teď hodí míč za hlavu a příští dny bude žít jenom oslavami. Tým novopečených mistrů nemůže odstartovat oslavy jinde než v centru Ostravy ve vyhlášené Stodolní ulici.

Video Napínavá koncovka utkání Ostrava - Č. Budějovice
video

Napínavá koncovka utkání Ostrava - Č. Budějovice

Napínavá koncovka utkání Ostrava - Č. Budějovice

Reakce trenérů po zápase Ostrava - Č. Budějovice

Sestřih utkání Č. Budějovice - Ostrava

„Prostě si půjdeme užít na Stodolní. Pořádně to oslavíme, můžeme do toho jít konečně naplno, už před námi nic není,“ usmíval se Michalovič, pro kterého to je první titul v kariéře. V úspěšném českém angažmá ale pokračovat nebude. Neudrží ho ani vidina Ligy mistrů, Michalovič zvažuje atraktivní nabídky z Německa a Itálie. „Nějakou malou šanci tam nechávám, to by se ale musel najít silný sponzor. Liga mistrů je lákavá, ale je možné, že ji budu hrát v jiném, zahraničním klubu. Na 99 procent odcházím,“ dodal Michalovič.