Ostravské Divadlo Antonína Dvořáka uvedlo balet Labutí jezero

Ostrava - Plné labutí bylo dnes ostravské Divadlo Antonína Dvořáka.  Baletní soubor připravuje novou inscenaci jednoho z nejznámějších baletů světové klasiky - Čajkovského Labutí jezero. Tanečníci pod vedením choreografa a režiséra Igora Vejsady zkoušeli velmi intenzivně tři měsíce.

Choreograf a režisér Igor Vejsada se po sedmnácti letech loučí se svou funkcí šéfa baletního souboru a nadělil si jako dárek svou první režii proslulého Labutího jezera. Jako tanečník jezdil do Ostravy právě do Labutího jezera hostovat.

Video Reportáž Heleny Dohnalové
video

Reportáž Heleny Dohnalové

„Nejtěžší je na tom ta klasika. Když klasiku chcete dělat dobře, je to velmi náročné. Tam je totální akademismus, virtuozita, technika výraz, všechno spojené dohromady,“ uvedl režisér a tanečník Igor Vejsada.

A Igor Vejsada u klasické verze baletu zůstal. Přidal jen nový úvod. Labutí jezero začíná na baletním sále jako hold tanci a tanečníkům. 

Nové nastudování Labutího jezera se do Ostravy vrací po deseti letech. A v dvojroli Odety a Odilie opět vystoupí Barbora Kaufmannová a Olga Borisová - Pračiková.

Prvních osm repríz Labutího jezera této sezóny je beznadějně vyprodaných. První volné lístky jsou až na reprízy v září. Při posledním nastudování Labutího jezera se inscenace držela na repertoáru celých devět sezón.