Sbor dobrovolných hasičů z Třemošnice slavil 100 let fotbalovým zápasem s Amforou

Sbor dobrovolných hasičů z Třemošnice zorganizoval ve středu 8. května dopoledne jednu z dalších společenských akcí k oslavě stého výročí založení místního hasičského sboru. Na místním fotbalovém stánku se utkala stará garda dobrovolných hasičů a mnoho známých osobností z Amfory Praha. Již před začátkem zápasu se plnil stadion a každý očekával, kdo ze známých osobností fotbalu, herců, komiků a dalších velice známých osob přijede.

„V současné době máme mnoho nabídek k prezentování svého fotbalu. Ze sta nabídek hrajeme pouze deset utkání a jedno z nich se hraje právě zde v Třemošnici se starou gardou SDH. Za 39 let trvání Amfory vykonáváme charitativní činnost a vše děláme zdarma.  Výtěžek se věnuje pro potřebné, jako jsou invalidní lidé, vozíčkáři a podobné osoby se zdravotním postižením. Dnes se zde budou vybírat finanční prostředky pro Hamzovu odbornou léčebnu v Košumberku. Část výtěžku také věnujeme na mládežnický fotbal“, sdělil mimo jiné prezident sportovního klubu Amfora Petr Salava.

Slavnostní výkop provedl Karel Šíp a byla to jeho premiéra společně s Antonínem Panenkou. Hlavním arbitrem byla Dagmar Damková, která pískala finále fotbalu v Pekingu. Po prvním písknutí bylo vidět, že paní rozhodčí to měla vše v rukou a neváhala udělit několik žlutých karet. Přísně hrozila hráčům, ale i Romanu Skamene, pro kterého byl extra upraven trávník. Utkání mělo svoji šťávu a útoky se převalovaly z jedné strany na druhou. Zápas skončil divokým výsledek, kde domácí garda SDH z Třemošnice po tuhém boji prohrála  6 : 4.

 

„Nejdále od Prahy jsem prováděl výkop v Austrálii. Penalty z ME v roce 1976 již nedávám, je to okoukané, ale když hraji, tak se snažím nahrávat kamarádům, aby oni si dali  gól a měli radost, tak jako já, když jsem hrával“, pověděl Antonín Panenka.

Největší  nápor čekal na osobnosti Amfory po skončení zápasu, když se každý chtěl s někým vyfotit a nebo si nechat podepsat památník a třeba také si nechat podepsat osobnost na tělo. Vše bylo perfektně připravené, sv. Florián k tomu přidal svoji ruku s tím, že zajistil krásné slunné počasí a tak každý byl s hrou, setkáním osobností, včetně bohatého občerstvení spokojen.

Pavel Kalina, Třemošnice

/*json*/{"map":{"lat":49.928682078009,"lng":15.601959228516,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.872512638255,"lng":15.583419799805,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/