Policisté pátrají po Američanovi, který je podezřelý z vraždy čtyř příbuzných

Brno - V rodinném domě v Brně-Ivanovicích se odehrála čtyřnásobná vražda. Z činu policisté podezírají Američana Kevina Dahlgrena. Od včerejší noci po něm intenzivně pátrají, je nebezpečný. Policisté proto varují, aby se ho lidé v žádném případě nepokoušeli zadržet, protože může být ozbrojený. Obětí vraždy jsou Dahlgrenovi příbuzní, za nimiž zhruba před třemi týdny přiletěl.

Na místě čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích jsou od rána policisté, místo je ohraničené policejními páskami. Zavražděna byla čtyřčlenná rodina, která v domě žila. Podle informací České televize jde o příbuzné Kevina Dahlgrena, který za nimi přiletěl zhruba před měsícem ze Spojených států. Zabiti byli manželé a jejich dva synové.

Otec Martin H. a syn Filip H. hráli v Ukulele orchestra jako Brno. Kapela už zrušila všechna vystoupení na nejbližší dny. Hudebně zaměřený byl i druhý ze synů - David. Vystupoval jako zpěvák a kytarista se skupinou Šroti. „Jsem tou událostí velmi zasažen, měl jsem celou rodinu hodně rád,“ řekl Vít Navrátil z kapely.

Čtvrtou obětí je žena, která učila na jedné brněnské základní škole. Učitelský sbor už na znamení smutku vyvěsil z oken černé prapory. Podle výpovědi rodinného přítele ze sousedství, chtěl mladík své oběti po činu zapálit. Jakmile si dotyčný všiml doutnajícího přístřešku, okamžitě vyrazil pomoci známým s hašením. Uvnitř stavby ale našel těla rodiny zakrytá dekou, z níž se už kouřilo. Přesnou příčinu úmrtí se zatím nepodařilo prokázat.

 • Martin H.
  Martin H. zdroj: www.facebook.com
 • Filip H.
  Filip H. zdroj: www.facebook.com

V Evropě měl dvacetiletý Američan najít smysl života

Kevin Dahlgren měl podle zjištění ČT trpět psychickými problémy, potýkal se s krizí identity. Právě proto ho rodiče poslali za příbuznými do Brna, měl tady najít nový smysl života. Lidé, kteří se s ním v Česku setkali, o něm mluví jako o přátelském mladíkovi.

„Potkal jsem ho před dvěma dny a působil vyrovnaně, byl veselý, vypadal, že nemá žádný problém. Dokonce mě pozval na pivo. Šel jsem s ním, abych si procvičil angličtinu,“ řekl soused rodiny Jan Fiala. Mladíci probírali třeba to, proč se Dahlgrenovi nelíbí v USA. „Říkal, že je to tam moc hektické, že se mu líbí, jak jsme tady flegmatičtí,“ dodal.

Video Soused Jan Fiala popisuje seznámení s Kevinem Dahlgrenem
video

Soused Jan Fiala popisuje seznámení s Kevinem Dahlgrenem

Blízká přítelkyně obou bratrů, která si ale přála zůstat v anonymitě, potvrdila, že se s Dahlgrenem setkala zhruba před měsícem v tančírně. „Byl veselý, sympatický, že udělá něco takového, bych vůbec neřekla,“ uvedla dívka.

Američana znají také v jedné z ivanovických restaurací. „Chodil sem občas odpoledne, sedl si na terasu, dal si jídlo a pivo a zase šel. Naposledy tady byl před dvěma dny a byl úplně v pohodě,“ řekl majitel restaurace Pavel Zikuška. Dodal, že do restaurace chodil většinou sám. „Nevšiml jsem si, že by se tady s někým nějak kamarádil,“ uvedl.

Video Majitel restaurace Pavel Zikuška o Kevinu Dahlgrenovi
video

Majitel restaurace Pavel Zikuška o Kevinu Dahlgrenovi

Zikuška také potvrdil, že Dahlgren v Brně hledal práci. „Ptal se mojí dcery, která tady obsluhuje a zároveň pracuje v jazykové škole, jestli by o něčem nevěděla. Šel do té její jazykové školy, ale nakonec ho nepřijali, protože neměl jako lektor žádnou praxi,“ popsal Zikuška.

Dahlgrena chtěl mladší syn dovést na Gymnázium Slovanské náměstí, kam chodil. „David mi říkal, že by to mohlo být prospěšné, že je to rodilý mluvčí. Říkala jsem mu, že to můžeme zvážit, ale až skončí maturity, až na to bude víc času,“ uvedla třídní učitelka Iva Gilbertová. Osobně ale s Dahlgrenem nemluvila.

Video Hovoří třídní učitelka Iva Gilbertová
video

Hovoří třídní učitelka Iva Gilbertová

Policie stále zjišťuje, proč k vraždě došlo

Policisté teď skládají dohromady střípky informací, které jim mají pomoct rekonstruovat noční události. Dvacetiletý Američan chtěl pravděpodobně dům po činu zapálit. V noci totiž v domě kvůli požáru zasahovali hasiči. „Skutečně jsme měli výjezd, při němž vzniklo podezření, že došlo k násilnému trestnému činu. Neprodleně jsme kontaktovali policii. K záležitosti se proto po domluvě s ní nebudeme vyjadřovat,“ řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Co vraždám a požáru předcházelo, kriminalisté vyšetřují. „Věc nelze zatím komentovat,“ zdůraznila policejní mluvčí Petra Vedrová. Okolo šesté hodiny vyšetřovatelé z místa činu odešli. Zajistili ale řadu stop a odvezli si například také osobní počítač. Po podezřelém mladíkovi aktuálně pátrají desítky policistů i v civilu.

 • Američan Kevin Dahlgren
  Američan Kevin Dahlgren zdroj: Facebook
 • Kevin Dahlgren
  Kevin Dahlgren zdroj: Facebook
Video Ivanovická tragédie v UvR
video

Ivanovická tragédie v UvR

Policie mladíka stále hledá

Z místa činu Kevin Dahlgren zmizel, policie po něm od nočních hodin intenzivně pátrá. „Žádáme občany o jakékoliv informace k jeho pohybu. Poznatky o výskytu hledaného muže prosím bez prodlení sdělte na linku 158,“ žádala Vedrová.

Podle některých informací by mohl být na cestě do Vídně. Policie proto hlídá hranice.

Policisté zároveň důrazně varují občany, aby se muže v žádném případě nepokoušeli zadržet. Dahlgren je pravděpodobně ozbrojený. Bližší informace policie k případu zatím nesdělila.