Opava opouští druhou ligu

Most – Fotbalisté Opavy sestupují z druhé ligy. Šance na udržení ukončilo domácí vítězství Baníku Most 5:1 nad poslední Opavou, díky kterému si navíc Most vypracoval jeden zápas před koncem soutěže čtyřbodový náskok na předposlední Čáslav.

Most si mohl udržení zajistit sám, ve druhé lize však zatím slezského soupeře neporazil. Po bezbrankovém prvním poločase rozhodl třemi bleskovými góly – v rychlém sledu se trefil z brejku Vojta, z přímého kopu se trefil Procházka a z dorážky po rohu zvýšil na 3:0 Žižka. V 62. minutě přidal čtvrtou branku znovu Procházka ze standardní situace, gólové oslavy navíc vyústily ve strkanici a vyloučení hostujícího Klavíka.

SFC dal minutu před koncem čestnou branku díky Jurečkovi, čtyřgólový náskok ale hned vrátil Mostu Nessoumou. Opava soutěž opouští po dvou sezonách.

Výsledky 30. kola druhé fotbalové ligy:

Žižkov - Vlašim 3:1 (2:0), Bohemians Praha - Bohemians Praha 1905 3:2 (0:2), Čáslav - Táborsko 2:1 (1:0), HFK Olomouc - Znojmo 2:0 (2:0), Most - Opava 5:1 (0:0), Pardubice - Karviná 1:1 (1:1), Sokolov - Zlín 2:1 (2:0), Ústí nad Labem - Varnsdorf 1:2 (0:0).