Olomoucká charita posílá pomoc do zaplavených Čech

Olomouc – Olomoucká charita posílá pomoc do zaplavených Čech. Do jihočeské Putimi míří čtyři dobrovolníci a do Litoměřic dodávka plná lopat, vysoušečů a kbelíků. Čtyřčlenný tým bude k dispozici lidem, kteří se vyrovnávají s ničivou katastrofou. 

Při povodních pomáhali už několikrát, teď vyrážejí znovu. V seznamu zasažených obcí na ně vyšla jihočeská Putim. Je to jedna z nejvíce zasažených obcí v Jihočeském kraji, voda tady poničila celkem třicet domů, pětapadesát lidí museli evakuovat. Teď se postupně vracejí do svých domovů. Už tuší, co je tam čeká.

Video Reportáž Martiny Tlachové
video

Reportáž Martiny Tlachové

„Budeme chodit ve skupinkách po dvou, obcházet zasažené oblasti, monitorovat situaci a zjišťovat potřeby zasažených,“ konkretizovala pomoc Adéla Adámková, krizová interventka z Charity Olomouc.

Čtveřice dobrovolníků zůstane v Putimi minimálně do neděle. Pokud bude potřeba, zdrží se ještě déle.

Z Olomouce vyjíždí i vůz plný vysoušečů, lopat nebo smetáků. Charita sem svezla věci, které přinesli lidé v Hulíně, Uherském Hradišti, Vyškově nebo třeba Zábřehu. Jedno z aut míří na Litomeřicko. Tady rozvodněné Labe potrápilo například Lounky. Pod vodou je přes čtyřicet domů a evakuovat se muselo sto třicet lidí. Všude už ale voda klesá.