Krejčí: Nemáme nejlepší hráče, ale můžeme mít nejlepší tým

Boston - V NHL sice není považován za superstar, ale pro hokejisty Bostonu je český útočník David Krejčí v play-off naprosto klíčový. Skromný a tichý centr v roce 2011 dotáhl Bruins k zisku Stanleyova poháru jako nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec, teď je před finále s Chicagem ve stejné pozici. Mezi hvězdy se ale sám nepočítá.

Týmová chemie Bruins funguje. Z úspěšného kádru z roku 2011 zůstalo hned 17 hráčů a soudržnou partu doplnilo jen pár jedinců včetně jednačtyřicetiletého matadora Jaromíra Jágra. „Všichni se máme rádi, jsme spolu dlouhou dobu a trávíme spolu čas na ledě i mimo něj,“ pochvaloval si Krejčí. Sedmadvacetiletý Krejčí nasbíral v letošním play-off v 16 zápasech 21 bodů za devět branek a 12 asistencí. Před dvěma roky si připsal v 25 duelech 12 gólů a 11 přihrávek.

Produktivitu play-off dosud vyhrálo jen sedm Evropanů, dvakrát se to povedlo jen Švédovi Peteru Forsbergovi. „Není na billboardech, není superhvězda. Ale myslím, že mu to tak vyhovuje. Je to neuvěřitelný týmový hokejista, který tu chce být pro své spoluhráče. To je podle mého to nejdůležitější ze všeho,“ ocenil Krejčího útočník Bruins Shawn Thornton. Stejně jako v roce 2011 zlepšil Krejčí v play-off svoji produktivitu oproti základní části. „V důležitých zápasech září. Zůstává v klidu, když jde do tuhého,“ říká obránce Andrew Ference.

Michael Frolík (Chicago) o Krejčím:

Michael Frolík„Hráli jsme spolu v juniorech v jedné lajně, takže se dobře známe. Je to velice šikovný hokejista, ale letos to opět dokazuje. My si na něj musíme dát opravdu velký pozor.“


Podle Krejčího je ale všechna síla Bostonu věcí týmu. „Věděli jsme už před prvním kolem, že tým je dobrý. Máme hodně hráčů, kteří tu byli před dvěma roky. Měli jsme problémy v zápasech s Torontem, ale dokázali jsme se zvednout. Nejdůležitější v play-off je takové situace ustát,“ doplnil Krejčí.

Krejčího v této sezoně potěšilo, že se stal jeho spoluhráčem Jágr, který přišel v dubnu z Dallasu. Předtím se se svým idolem potkal v týmu jen na olympijských hrách ve Vancouveru v roce 2010. „Jags (Jágr) do týmu zapadl a má dobrý vliv na všechny. Jeho tvrdá práce mluví za všechno. Ale pro Davida Krejčího to bylo pravděpodobně ještě trošku mimořádnější,“ prohlásil trenér Claude Julien.

„Je ve své zemi hvězda, člen Síně slávy a asi nejslavnější hráč historie. Když ho David viděl přicházet do šatny, byl nadšený. Myslím si, že teď je Jags stejně tak nadšený ze hry Davida Krejčího,“ dodal Julien. Krejčí už před dvěma roky překonal s 12 góly Jágrův český rekord v počtu branek v jednom play-off a má nyní šanci mu sebrat i ten v produktivitě. Maximem zatím zůstává Jágrových 24 bodů v dresu Pittsburghu v cestě za triumfem v roce 1992.