Moravskoslezskému kraji ubylo 1545 obyvatel, nejvíce v celém Česku

Ostrava - Moravskoslezskému kraji ubylo v prvním čtvrtletí letošního roku 1545 obyvatel, což je nejvíce z celé České republiky. Více lidí umřelo, než se narodilo, hodně se jich také odstěhovalo. Český statistický úřad dnes zveřejnil, že na konci března měl kraj 1,225.057 obyvatel.

Zdroj: Wikipedia/ČT24 Autor: Vojtěch Rejl

Za první tři měsíce roku se narodilo 2793 dětí. Ve stejné době ale zemřelo 3592 lidí. Počet zemřelých tak o 799 převýšil počet narozených. Z kraje se vystěhovalo 1949 lidí, o 746 více, než se přistěhovalo.

Vůbec nejvíce poklesl počet obyvatel v okrese Karviná. Přišel o 696 lidí, což je nejvíce ze všech regionů České republiky. Na druhem místě, s úbytkem 437 obyvatel, je Ostrava-město.

Moravskoslezský kraj má stále třetí nejvyšší počet obyvatel ze všech krajů a po Praze také nejvyšší hustotu zalidnění, která vysoce převyšuje republikový průměr. Více než šedesát procent obyvatel žije ve městech nad 20 tisíc obyvatel. K velkým problémům kraje patří nezaměstnanost a také špatné životní prostředí v průmyslových aglomeracích, kde právě žije nejvíce lidí.