Patnáctiletí ragbisté bojovali o titul

Ostrava - Finálový turnaj přeboru České republiky starších žáků v ragby přivítal sportovní areál v Ostravě - Mariánských Horách. O mistrovský titul v kategorii patnáctiletých ragbistů bojovaly čtyři nejlepší týmy republiky. Kromě domácího TJ Sokol Mariánské hory to byla také družstva Říčan, pražských Petrovic a Dragon Brno.

V sobotu se v semifinále střetla Ostrava s Petrovicemi a vyhrála 22:5. Druhé semifinále suverénně ovládly Říčany, které porazily Dragon Brno 61:0.

Reportáž Davida Procházky (zdroj: ČT24)

V souboji o třetí místo nejprve Brno porazilo Petrovice 12:7 a pak už před nedělním polednem přišlo na řadu finále domácího týmu v černém a Říčan v modrém.

Střetli se vítězové moravské a české skupiny mistrovství České republiky. Během celého roku se tato družstva nepotkávají a bylo otázkou, jak vzájemný souboj dopadne. Začátek byl vyrovnaný, ale od desáté minuty, kdy pražský tým položil první pětku, skóre narůstalo. V poločase Říčany vedly už 17:0 a nakonec zápas ovládli poměrem 38:0.