Kateřina Novotná v Ostravě vyhrála závod Světového poháru

Ostrava -  Kateřina Novotná vyhrála o víkendu poprvé v kariéře závod Světového poháru v inline bruslení, který se tradičně konal v Ostravě. Česká olympionička v shorttracku byla na severu Moravy v minulosti už třikrát druhá.

„Vyhrát byla ve slabší konkurenci povinnost, byla jsem úplně v pohodě. Hodně jsem vnímala skvělou podporu diváků,“ uvedla Novotná, která se už teď vrací na led, čeká ji 10denní soustředění v Budapešti a po odpočinku další tréninkový kemp v Bormiu, opět na ledě.

„Na kolečkách už pojedu jen závody Inline pro život – LifeInLine Tour. Vše už směřuji na led a směrem k olympiádě v Soči,“ řekla Kateřina Novotná, která se těší na svoji čtvrtou olympiádu v shorttracku.

Kateřina Novotná
Kateřina Novotná

Osmadvacetiletá rychlobruslařka o svém triumfu rozhodla až ve finiši. Závod ale měla pod kontrolou, v jeho průběhu si vypracovala až šestadvacetisekundový náskok, ale na konci sedmého z jedenácti okruhů ji soupeřky dojely.

„Ten únik byl opravdu test síly soupeřek. Pak jsem ale měla krizi, ztuhly mi nohy a ráda jsem se nechala dojet a odpočívala za zády soupeře,“ vysvětlila Novotná na webu závodu. Druhou Martu Nunesovou z Portugalska nakonec porazila o čtyři desetiny sekundy.

Závod mužů ovládl Švýcar Yann Guyader, který v Ostravě triumfoval i před třemi lety. Nejlepším z Čechů byl devátý Ondřej Suchý, který stejně jako jedenáctý Matěj Krupka a třináctý Matěj Pravda dojel v hlavní skupině.