Jihlava začala přípravu s novými tvářemi

Jihlava – S novými posilami začali přípravu fotbalisté Jihlavy. O místo v kádru Vysočiny se popere obránce Milan Kopic, kterého po lednovém návratu zbrzdilo znovu operované koleno. Na testech je na Vysočině útočník Vojtěch Přeučil z pražské Dukly a makedonský krajní obránce Valentin Kolevski.

Jihlavský kouč František Komňacký dá v přípravě šanci také hráčům z juniorského týmu Janu Urbánkovi, Janu Mikulovi a Luboši Košuličovi. Novou tváří je také útočník Jakub Teplý, který se v minulé sezoně stal nejlepším střelcem MSFL a pomohl Frýdku-Místku k postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Vedení týmu z Vysočiny se také pokouší najít způsob, jak udržet v týmu defenzivního univerzála Tomáše Radu, kterému skončilo hostování v tureckém Sivassporu. A další posílení kádru má ještě přijít. „Doplnění týmu tímto rozhodně nekončí. Intenzivně pracujeme na posílení, přičemž se zejména soustředíme na post útočníka,“ uvedl sportovní manažer klubu Josef Jinoch. Jihlavský celek, který v uplynulé sezoně obsadil v nejvyšší soutěži desáté místo, absolvuje první přípravný zápas v sobotu proti Botevu Plovdiv na rakouské půdě. 

Video Rozhovor s asistentem trenéra Josefem Vrzáčkem a Milanem Kopicem
video

Rozhovor s asistentem trenéra Josefem Vrzáčkem a Milanem Kopicem

Zkušený Blažek bude v Jihlavě zároveň trénovat brankáře

Čtyřicetiletý gólman fotbalistů Jihlavy Jaromír Blažek bude v následující prvoligové sezoně ve Vysočině působit zároveň jako trenér brankářů. Bývalý reprezentant to řekl v rozhovoru na klubových stránkách.

„Moje role v týmu se trochu změní, protože vedle pozice brankáře budu plnit i úlohu trenéra brankářů. Postupem času bych se s ohledem na můj zdravotní stav a výkonnost stále více přesouval do trenérské role. Nadcházející sezonu bych však měl především strávit v brance,“ uvedl Blažek. Doplnil, že jeho působení v FC Vysočina ještě není stvrzeno podpisem, je však s vedením klubu domluvený.

Trenérskou roli si vyzkouší poprvé v kariéře. „Jsem velice rád, že první ostruhy v tomto směru získám v Jihlavě. Ostatně už v průběhu jara jsme do nového režimu postupně nabíhali. Nemám tedy obavu, že bych oba úkoly nedokázal vhodně skloubit. Přibude mi jen trochu práce navíc při přípravě brankářských tréninků,“ řekl Blažek, který byl fanoušky Jihlavy zvolen nejlepším hráčem jarní části sezony.

Čtrnáctinásobný reprezentant v poslední sezoně odchytal za Jihlavu 28 ligových utkání a pomohl mu k desátému místu. Celkem má Blažek v nejvyšší české soutěži na kontě 418 startů.