Horská ubytovací zařízení v Beskydech hlásí stále volná místa

Beskydy - I přesto, že lidé v posledních letech čím dál více upřednostňují tuzemskou dovolenou, v některých hotelích je dokonce menší zájem o ubytování než loni.

Obsazeno nemáme, hlásí horské hotely v Beskydech. I přesto, že vloni byla tuzemská dovolená velmi oblíbená, letos ji lidé vyhledávají zase o něco míň. Na recepcích hotelů a penzionů tak visí klíče od volných pokojů.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové

„Oproti loňskému roku je vidět asi patnácti procentní pokles návštěvnosti. Doufejme, že se to třeba ještě spraví, že lidi třeba ještě zavolají na poslední chvíli. V tuto chvíli je asi zhruba šedesát procent volných pokojů,“ uvedl Eduard Kopl, majitel Hotelu Odra.

A pokud do Beskyd návštěvníci jezdí, většinou je to na kratší pobyty. Takový je taky podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur trend. Raději kratší dovolená, ale víckrát do roka.

Kromě cykloturistiky a pěších výletů do hor lákají majitelé rekreačních zařízení návštěvníky i na jiné atrakce.

„Letos nabízíme hostům i zapůjčení elektrokola, takže když si vyjedou na Pustevny, tak se u toho ani nezadýchají,“ uvedla Denisa Mikolandová, vedoucí recepce, Hotel Raztoka.

„Připravili jsme různé wellness balíčky, jsme zaměření na wellness pobyty, máme venkovní i vnitřní wellness, teplý vnitřní bazének, takže i za nepříznivého počasí můžeme hostům nabídnout velice pestrý program,“ komentoval nabídku Eduard Kopl, majitel Hotelu Odra.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Na tři dny do Beskyd přijela z Vysočiny i Marie Zemanová s manželem. Podle nich může být právě horská dovolená alternativou té u moře.  

Ceny hotelů v Beskydech začínají zhruba na pětistovce za noc. Podle rozsahu služeb se ale můžou vyšplhat i ke třem tisícům.