Majoritní podíl SmVaK vlastní španělská společnost FCC prostřednictvím svédceřiné firmy Aqualia. Dosud držela 98,68 procenta akcií, z nichž 49procent prodala tento měsíc japonské společnosti Mitsui. Společnosti FCC tak ve SmVaK zůstala mírně nadpoloviční většina. Zhruba 1,32 procenta akcií vlastní drobní akcionáři a asi 30 měst a obcí.
„Společnost pracuje podle dlouhodobého byznys plánu. Navíc jsme svázánicelou řadou předpisů, jak cenových, tak i zákonem o vodovodech akanalizacích. Nějaká změna akcionářské struktury na to nemůže mít zásadnívliv,“ řekl Kyncl.
Změny podle něj mohou nastat v orgánech společnosti. „V současné době vpředstavenstvu jsou dvě místa volná. Je možné, že je nový spoluvlastníkobsadí. Ale to je z mé strany pouze úvaha, oficiálně dosud nic nebylořečeno,“ uvedl ředitel.

Řekl, že se lidé hodně zajímají zejména o to, jak se prodej akcií projevína cenách. Ty letošní ale byly vyhlášeny v loňském roce a měnit se nebudou.„Z hlediska cen to nemůže mít v zásadě žádný vliv. Pracujeme podle cenovéregulace, věcného usměrnění cen, které dává poměrně přísný rámec, tudížnelze svévolně nějak s cenami manipulovat,“ řekl Kyncl.
Společnost má nyní zhruba 870 zaměstnanců. Tento počet je podle generálníhoředitele stabilizovaný. Před 20 lety měla firma 1800 zaměstnanců. Sníženístavu hodně souviselo s automatizací, nyní je v podstatě celá vodovodní síťautomatizovaný provoz.
SmVaK dodává vodu více než milionu lidí hlavně na Frýdecko-Místecku,Karvinsku, Novojičínsku a Opavsku, ale také v Polsku.