Frýdek-Místek vede druhou ligu o skóre před Ústím

Frýdek-Místek – Nováček z Frýdku-Místku pokračuje ve vydařeném vstupu do Fotbalové národní ligy. Ve 3. kole doma přehrál Karvinou 4:1 a se sedmi body vede tabulku druhé nejvyšší soutěže o skóre před Ústím nad Labem. Severočeši dnes rovněž udrželi neporazitelnost, když zdolali Třinec 3:1.

Frýdek-Místek je zároveň s deseti góly nejlépe střílejícím týmem soutěže. Tentokrát jeho formu odnesla Karviná, která už po 40 minutách prohrávala o tři branky, když se trefili Prokeš, Mozol a Vrťo. Ten po změně stran přidal ještě druhý zásah, hosté už jen snížili.

Frýdek-Místek - Karviná 4:1 (3:0)

Branky: 40. a 52. Vrťo, 4. H. Prokeš, 12. Mozol - 69. Jovanovič. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Fišer. ŽK: Hottek, Pavelka, Ciku (všichni Karviná). Diváci: 5820.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira, Vašenda, Žídek - Literák, Vrťo, Mozol, Šrom (84. Dobrovolný) - Lukáš (57. Soukup), H. Prokeš (89. Korneta). Trenér: Duhan.

Karviná: Paleček (23. Pindroch) - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk, Hottek - Ciku, Vladavič (57. Pavelka), Eismann (78. Svatonský) - Mišinský. Trenér: Mazura.

Exligové Ústí potvrdilo, že ho start sezony zastihl v dobré formě. Severočeši vyhráli doma i nad druhým nováčkem soutěže, po Vltavínu nastříleli tři góly také Třinci. O třech bodech tentokrát rozhodli už do přestávky. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Valenta střelou k tyči, v polovině první půle pak zvýšil dorážející Smola. Hosté sice v 41. minutě snížili po brejku díky Čelůstkovi, ale ještě do pauzy přidal třetí gól domácích po samostatném úniku Moulis.

FK Ústí nad Labem - Fotbal Třinec 3:1 (3:1)

Branky: 4. Valenta, 23. Smola, 43. Moulis - 41. Čelůstka. Rozhodčí: Kalenda - Zeman, Ratajová. ŽK: Jursa, Peterka, Smola - Lisický, Čtvrtníček, Ceplák, Malík. Diváci: 1438.

Ústí: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák - Martykán, Peterka, Leibl (62. Benčík), Jursa - Moulis (87. Pavlata), Smola (79. Mujagič). Trenér: Přerost.
Třinec: Bruk - Lisický (75. Gulajev), Malík, Čelůstka, Matoušek (46. Joukl) - Malíř, Motyčka, Hupka, Ceplák - Čtvrtníček (46. Wojnar) - Gavlák. Trenér: Hajný.