Skateboardisté a bikeři v Krnově se mohou těšit na nový park

Krnov – Moderní skate a bikepark za 3,5 milionu korun se začal stavět v Krnově na Bruntálsku. Vzniká mezi tenisovou halou K3 a zimním stadionem. Z bezpečnostních důvodů je nyní v těchto místech zakázán pohyb chodců i cyklistů. 

Nový areál by měl být hotový na podzim. Současné in-line hřiště v areálu TJ Lokomotivy Krnov v Bruntálské ulici je na konci své životnosti a po zprovoznění nového skate/bikeparku bude zrušeno. „Podle smlouvy by park měl být hotový nejpozději na konci října. Pokud ale počasí bude přát, mohl by se termín zkrátit,“ tvrdí Monika Vyležíková z městského odboru školství, kultury a sportu. Po samotné výstavbě, která by mohla skončit už na konci srpna nebo na začátku září, musí beton 30 dnů zrát.

Krnovská mluvčí Dita Círová upřesňuje, že areál postaví firma, která se na výstavbu betonových skateparků se značkou FiveRamps specializuje. „Výběrové řízení vyhrála s cenou 3,5 milionu korun,“ dodává Monika Vyležíková.

Základní tvar celobetonového areálu se bude skládat z několika obloukových křivek. Jednotlivé překážky pro skateboardisty a cyklisty v něm budou na sebe plynule navazovat. Překážky z betonu doplní kovové trubkové překážky.