Grmelu střídá na lavičce Zbrojovky trenér Kotal

Brno - Po pěti porážkách za sebou skončil u fotbalistů Zbrojovky Brno trenér Ludevít Grmela. Na lavičce předposledního týmu první ligy ho nahradí Václav Kotal, který naposledy působil v Jablonci. Kotalovým asistentem bude Michal Šmarda, Grmela v realizačním týmu zůstane.

Zdroj: ISIFA/MAFRA Autor: Jiří Salik Sláma

Zbrojovka má na 15. místě tabulky jen o bod více než nováček Znojmo, které během rekonstrukce svého stadionu hraje domácí zápasy právě v Brně. „Porážka se Slováckem urychlila přes víkend naše jednání. Jednoznačná volba vedla ke zkušenému trenérovi,“ řekl sportovní ředitel Zdeněk Kudela.

Video Rozhovor se sportovním ředitelem Zdeňkem Kudelou
video

Rozhovor se sportovním ředitelem Zdeňkem Kudelou

Václav Kotal: „Působení v Brně beru jako velkou výzvu. Znám se s bývalými hráči Zbrojovky Kroupou, Jarůškem nebo Hronem, proti kterým jsem hrával. Brno jsem vždy považoval za ligové velkoměsto. A v podobné pozici by mělo být i nyní.“


„Jednání byla ale složitější,“ připomněl Kudela fakt, že šedesátiletý Kotal byl smluvně vázaný v Jablonci, kde byl v květnu kvůli špatným výsledkům po necelém roce odvolán. „Musím poděkovat vstřícným krokům Miroslava Pelty. A vyhověli jsme Kotalovu požadavku, že si s sebou vezme jako asistenta pana Šmardu,“ uvedl Kudela. Kotal svou hráčskou kariéru spojil hlavně se Spartou Praha. Na lavičce zatím v lize odkoučoval 86 zápasů v týmech Hradce Králové a Jablonce.

Video Rozhovor s novým trenérem Václavem Kotalem
video

Rozhovor s novým trenérem Václavem Kotalem

Grmela v Brně nadále zůstává. „Nechceme se zbavovat brněnských trenérů. Proto zůstane v realizačním týmu na místě asistenta,“ poznamenal Kudela. Grmela přivedl na sklonku uplynulé sezony fotbalisty Brna k záchraně. Tým převzal v polovině dubna místo Petra Čuhela a pod jeho vedením Brno porazilo doma Olomouc, Ostravu, remizovalo s Boleslaví a zdolalo i Spartu, kterou tím de facto vyřadilo ze hry o titul.

Video Rozhovor s Ludevítem Grmelou
video

Rozhovor s Ludevítem Grmelou

Úvod nové sezony Brňanům nevyšel. Po remíze v Jablonci sice rozdrtili nováčka Bohemians Praha 1905 vysoko 5:1, jenže pak přišla série nezdarů se Spartou, v Příbrami, s Libercem, v Ostravě a doma se Slováckem.