Grmelu střídá na lavičce Zbrojovky trenér Kotal

Brno - Po pěti porážkách za sebou skončil u fotbalistů Zbrojovky Brno trenér Ludevít Grmela. Na lavičce předposledního týmu první ligy ho nahradí Václav Kotal, který naposledy působil v Jablonci. Kotalovým asistentem bude Michal Šmarda, Grmela v realizačním týmu zůstane.

Zdroj: ISIFA/MAFRA Autor: Jiří Salik Sláma

Zbrojovka má na 15. místě tabulky jen o bod více než nováček Znojmo, které během rekonstrukce svého stadionu hraje domácí zápasy právě v Brně. „Porážka se Slováckem urychlila přes víkend naše jednání. Jednoznačná volba vedla ke zkušenému trenérovi,“ řekl sportovní ředitel Zdeněk Kudela.

Václav Kotal: „Působení v Brně beru jako velkou výzvu. Znám se s bývalými hráči Zbrojovky Kroupou, Jarůškem nebo Hronem, proti kterým jsem hrával. Brno jsem vždy považoval za ligové velkoměsto. A v podobné pozici by mělo být i nyní.“


„Jednání byla ale složitější,“ připomněl Kudela fakt, že šedesátiletý Kotal byl smluvně vázaný v Jablonci, kde byl v květnu kvůli špatným výsledkům po necelém roce odvolán. „Musím poděkovat vstřícným krokům Miroslava Pelty. A vyhověli jsme Kotalovu požadavku, že si s sebou vezme jako asistenta pana Šmardu,“ uvedl Kudela. Kotal svou hráčskou kariéru spojil hlavně se Spartou Praha. Na lavičce zatím v lize odkoučoval 86 zápasů v týmech Hradce Králové a Jablonce.

Grmela v Brně nadále zůstává. „Nechceme se zbavovat brněnských trenérů. Proto zůstane v realizačním týmu na místě asistenta,“ poznamenal Kudela. Grmela přivedl na sklonku uplynulé sezony fotbalisty Brna k záchraně. Tým převzal v polovině dubna místo Petra Čuhela a pod jeho vedením Brno porazilo doma Olomouc, Ostravu, remizovalo s Boleslaví a zdolalo i Spartu, kterou tím de facto vyřadilo ze hry o titul.

Úvod nové sezony Brňanům nevyšel. Po remíze v Jablonci sice rozdrtili nováčka Bohemians Praha 1905 vysoko 5:1, jenže pak přišla série nezdarů se Spartou, v Příbrami, s Libercem, v Ostravě a doma se Slováckem.