Brněnští Draci slaví osmnáctý baseballový titul

Praha – Kralování Draků Brno české baseballové extralize pokračuje. Celek z moravské metropole si připsal do sbírky již osmnáctý mistrovský titul a je suverénně nejúspěšnějším celkem v historii domácí soutěže. Draci o dalším triumfu rozhodli již ve čtvrtém finále, v němž v Praze porazili domácí Kotlářku 5:1 a sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

Video Reportáž ze baseballového zápasu Kotlářka - Draci Brno
video

Reportáž ze baseballového zápasu Kotlářka - Draci Brno

Stejně jako v sobotním duelu, ve kterém zdolali Kotlářku 6:2, měli i v neděli Brňané po celé utkání hru pod kontrolou. První bod se jim podařilo získat ve třetí směně, Kotlářka ale v dohrávce po homerunu svého nejlepšího hráče Červenky vyrovnala.

V páté směně přidali Draci druhý bod a své vítězství zpečetili v osmém inningu dalšími třemi body. „Využili jsme v závěru několik drobných chybiček soupeře. Měli jsme trochu více ze hry. Na nadhozu si vedl velmi dobře Samuels a utkání uzavřel bezchybným výkonem Chroust,“ řekl kouč Draků Arnošt Nesňal.

Draci vládnou baseballové extralize od roku 1995. Jejich mistrovskou šňůru přerušila pouze před dvěma lety Technika Brno