Přehlídka NATO už zítra: Vojáci nacvičují, organizátoři čekají davy lidí

Mošnov - Dneškem začaly na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově nácviky pozemních ukázek. Své zásahy nacvičovali například policisté a vězeňská služba. Ve vzduchu se ukázali i akrobaté Turkish Stars. Zázemí už je téměř připravené a na ploše je navezena téměř všechna pozemní technika. Dny NATO začínají v sobotu.

Ještě včera po příletu na letiště stihli turečtí akrobaté navštívit děti v ostravské městské nemocnici. „Když bude dobré počasí, uděláme to největší srdce na obloze a chceme ho věnovat těmto dětem,“ komentoval návštěvu v nemocnici jeden z pilotů Turkish Stars.

„Bylo to přání Tureckých hvězd, které chtěly poznat českou nemocnici. Přivezly s sebou drobné dárky, které děti velice potěšily,“ uvedl Tomáš Nykel, ředitel nemocnice.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové

Dnes už je ale čekal ostrý trénink. Kvůli velké oblačnosti byl jejich nácvik oproti původnímu času přesunutý na dopoledne a turecké hvězdy se předvedly v plné síle.

Turečtí akrobaté strávili ve vzduchu čtyřicet minut. Dnes začaly i nácviky pozemních ukázek. Česká armáda předvede na zemi každý z víkendových dnů zhruba dvacet ukázek. Na ploše už je navezena téměř veškerá technika.

„Plocha už je téměř připravená, dokončujeme zázemí pro diváky, stánky a podobně. Chtěli bychom poprosit diváky a fanoušky, aby respektovali označené zákazy vstupu,“ uvedl Pavel Boháč, koordinátor Dnů NATO v Ostravě.

Zítra přistane na ploše mošnovského letiště asi čtyřicet strojů na statické i dynamické ukázky, včetně jednoho z největších víkendových taháků – letounu AN-124 Ruslan.