Muži se opili a vyrazili loupit. Policie je chytila na čtvrté benzince

Frýdek-Místek – Kriminalisté vyšetřují sérii loupežných přepadení benzinových pump na Frýdecko-Místecku. Mají ji na svědomí dva muži ve věku jednatřicet a devětatřicet let, které policisté chytili při činu při poslední loupeži.

Podle kriminalistů je na tomto případě, který se stal na konci minulého týdne, docela nezvyklé, že se muži před prvním útokem napili na kuráž, a to docela hodně. Opilí pak během jedné hodiny přepadli čtyři čerpací stanice za sebou.

„Po zadržení měli podle dechové zkoušky v krvi dvě promile alkoholu. Dříve než do policejní cely jsme je odvezli na záchytku,“ uvedl mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Muži se na loupežích předem dohodli. Shodli se, že potřebují rychle nějaké peníze. Sehnali si pistole a vyrazili autem do okolí Frýdku-Místku.

Jeden vždy hlídal venku u vozu, druhý šel do vybrané prodejny, namířil na personál pistoli a žádal peníze. Tento postup několikrát zopakovali. Když chtěli opustit čtvrtou benzinovou pumpu, zadrželi je policisté i s lupem asi šedesát tisíc korun. Informovala je oběť první loupeže. Policisté pak vytipovali další možné cíle lupičů i únikové cesty. Hodinu poté, co zahájili loupežnou jízdu, měli muži na rukou pouta. Za loupež jim teď hrozí až deset let vězení.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky