Soud poslal muže, který najel autem na policistu, na 2 roky do vězení

Olomouc - Olomoucký krajský soud poslal na dva roky do vězení Marka Kovaříka, který najel v Hranicích na Přerovsku autem na policistu. Muže, který byl zrovna mimo službu, vezl na kapotě asi sto třicet metrů. Při pádu na silnici si zlomil ruku.

Incident se odehrál v červnu 2011. Syn přítelkyně obžalovaného měl v Hranicích svatbu. Kovařík chtěl, aby jeho partnerka už jela domů, přitom se pohádal se ženichem a jeho dvěma kamarády, kteří pracují u policie. Poté sedl do auta, rozjel se a jednoho muže nabral na kapotu.

Soud obžalovaného potrestal za ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci. „Obžalovaný jednal intenzivním a zavrženíhodným způsobem na veřejně přístupném místě,“ řekl soudce Vladimír Hendrych.

Auto jako zbraň

Původně byl Kovařík obviněný z těžkého ublížení na zdraví. Podle znalců však o těžkou újmu nešlo. Soudce shrnul, že obžalovaný sice použil osobní auto jako zbraň, nejel však vysokou rychlostí, jen asi dvacet až třicet kilometrů v hodině. Na druhé straně, soud přihlédl k tomu, že nereagoval na policistův křik. Navíc z místa nehody ujel. Myslel si prý, že policistovi nic není.

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

Nevinen, tvrdil útočník

Svou obhajobu stavěl především na tom, že se sám cítil v ohrožení před policisty, kteří mu údajně kopali do auta a snažili ho dostat z něho ven. „Bránil jsem se. Policista mi nalehl na auto. Několikrát jsem mu dal šanci vystoupit,“ tvrdil u soudu a naznačoval, že policisté se proti němu spikli. Senát mu neuvěřil. Naopak dospěl k závěru, že konflikt vyvolal obžalovaný.

S policií a soudy má Marek Kovařík značné zkušenosti. Byl už několikrát trestaný – za pokus o ublížení na zdraví, za výtržnictví i za loupež.