Ski Karlov otevře novou sjezdovku

Olomouc – Naproti hotelu Praděd v lyžařském středisku Ski Karlov přibude v další sezóně nová lyžařská sjezdovka.  Středisko v posledních letech prochází velkými úpravami, investice již přesáhly 70 miliónů korun.

Na novou sjezdovku lyžaře vyveze nová čtyřsedačka. „Novinkou pro nadcházející sezonu bude čtyřsedačková nejrychlejší lanová dráha v regionu s nejvyšší kapacitou, takzvaný Karlovský express. Postavena je na novém místě, kde sjezdovky nebyly. Nyní jsou tam dvě zcela nové sjezdovky, které jsou situovány naproti hotelu Praděd," uvedl Boris Keka, mluvčí střediska.

V rámci investic došlo i na rozšíření současných sjezdovek a zkvalitnění služeb a zázemí. Kromě nových vyhřívaných prostor pro občerstvení a sociálního zařízení se návštěvníci mohou těšit také na samoobslužnou restauraci s kapacitou sto lidí. Nové zázemí získá i současná lyžařská škola a školka.

Změny lyžaři pocítí už při příjezdu, středisko Čerťák dostalo novou příjezdovou cestu. „Za poslední dva roky se do střediska investovalo 70 milionů korun, z čehož za poslední rok tato částka činila 20 milionů korun," doplnil Keka.

O ceně skipasů se zatím jedná, mohly by ale zůstat na úrovni loňské zimy.