Nový rock'n'rollový objev je z Ostravy

Ostrava – Nový rock'n'rollový objev se jmenuje Retro Jokers a pochází z Ostravy. Vloni vyhráli soutěž Mercedes Benz Live Space a vyhráli padesát tisíc korun na nahrání debutového alba. Dalších sto tisíc korun získali na producentskou podporu. Se svým albem Lonely Runner's Soul přicházejí Retro Jokers právě v těchto dnech.

Retro Jokers se dali dohromady teprve před dvěma lety. Přesto v porotě soutěže mladých kapel Mercedes Benz Live Space zaujali zkušené hudebníky jakými jsou Milan Cais nebo Jan Ponocný. Většina ostatních kapel hrála v soutěži tvrdší kytarovou hudbu, Retro Jokers ale milují starý groove, který koření svým mládím. „Pamatuji si, že se nám líbila ta jejich živočišnost. Působili opravdu hodně teenagersky, a přitom jim to šlapalo,“ vyjádřil se člen poroty Milan Cais (Tata Bojs).

Video Reportáž Lucie Křížkové
video

Reportáž Lucie Křížkové

Členům vítězné skupiny se rock'n'roll líbí. „Poslouchal jsem ho ještě z malého kazetového magnetofonu, z walkmana, byl to soundtrack k Šakalím létům,“ prozradil zpěvák Retro Jokers Adam Borový. A dodává: „Máme sen, bez snu by to nešlo. Sen pro kapelu je hrát před co nejvíce lidmi a užít si rock'n'roll, dokud to jde.“ „Jediná možná rada, kterou jim mohu dát, je nechat to, co člověk má někde uvnitř, úplně bouchnout a nestydět se na pódiu, protože i když se člověk chová divně a trapně, může to být zajímavé, míní Milan Cais.

V sobotu 19. října pokřtí Retro Jokers své debutové album i v pražském klubu Roxy. Na jaře pak skupina vyjede na své první turné po Čechách, Slovensku a snad i Německu a Polsku.