Ze Zlína si vstupenku do čtvrtfinále Českého poháru odvezlo Brno

Zlín - Házenkáři Králova Pole si v jihomoravském derby se Zlínem zajistili postup do čtvrtfinále Českého poháru, když především díky skvělému výkonu brankáře Bavlnky porazili svého nejbližšího extraligového rivala 26:22.

Od návratu Zlína do extraligy se oba jihomoravské týmy v soutěžním zápase střetly vůbec poprvé. Domácí i bez zraněného rozehrávače Paviče začali lépe, když si vypracovali třígólový náskok. Zkušenější Brno ale ještě do poločasu dokázalo otočit skóre na 14:11 ve svůj prospěch. „Nepovedlo se nám pár střel, čímž jsme dovolili rozchytat Bavlnku, který pak byl k nepřekonání, to byl podle mě faktor, který utkání rozhodl,“ prozradilo šestibrankové zlínské křídlo Boris Aspridis.

Ve druhé půli nedokázal Zlín dostatečně využít několika početních výhod. Když už prohrával o sedm branek, zvolil trenér Titkov ofenzivní obranu s třemi vysunutými hráči, ani tato zbraň ale nepomohla a Královo Pole tak díky výhře 26:22 postoupilo do čtvrtfinále Českého poháru. „Měli jsme vynikající obranu, zbytek střel jsem dochytával a vycházeli nám i rychlé protiútoky. Do Zlína jsme přijeli vyhrát, cíl jsme tak splnili a s výkonem můžeme být spokojení,“ popsal muž zápasu, brněnský brankář Jiří Bavlnka.

Šanci na odvetu bude mít Zlín už za dva týdny na brněnské palubovce, kde se oba týmy proti sobě utkají v extralize.

HC Zlín - KP Brno 22:26 (11:14)

Zlín: Luňák, Mahušek – Kafka 4, Buček, Plšek 4, Zetík 1, Žurek 2, Poloz 2, Pernica 2, Lefan, Kočí, Aspridis 6, Vítek, Balun 1.

Nejvíce branek Brna: Hajčman 5/3, Dostalík 4.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/1 – 4/4. Vyloučení: 3:7. ČK: 44. Dostalík (Brno). Diváci: 400. Sled: 9:6, 9:12, 11:13, 14:22, 19:23.