Čeští obhájci přivítají Nizozemce v Ostravě na rychlém povrchu

Ostrava - Čeští tenisté vykročí za obhajobou triumfu v Davisově poháru na tradičním místě a osvědčeném povrchu. Ač bylo ve hře více variant, zvítězily ČEZ aréna v Ostravě a podklad novacrylic ultracushion. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila sehrají zápas prvního kola proti Nizozemsku na přelomu ledna a února.

„Přes řadu jiných nabídek jsme se rozhodli pro Ostravu, protože je to město zaslíbené sportu. Máme tu podporu města i kraje, kluci tady hrávají rádi,“ uvedl majitel pořádající agentury Miroslav Černošek.

Úspěšní obhájci „salátové mísy“, která bude v rámci duelu v Ostravě vystavena, vyzvou Nizozemce na vyzkoušeném a vítězném povrchu novacrylic ultracushion. Jeho rychlost tentokrát bude z taktických důvodů mírně snížena nalepením další vrstvy. Navrátil věří, že družstvo se sejde v nejsilnějším složení, tedy i s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem.

Navrátil je optimista – Štěpánek a Berdych by neměli chybět

„Ještě jsem o tom s nimi ale nemluvil, nejdříve si musí oba odpočinout. S Radkem se spojíme před Vánoci, s Tomášem se uvidíme na extralize. Jsem ale optimista a věřím, že budeme kompletní,“ řekl Navrátil.

Podle něj by si český celek měl se soupeřem v prvním kole poradit i v případě neúčasti některé z opor. „Každý je nahraditelný, nicméně připouštím, že v případě Tomáše a Radka by to byla komplikace. Máme teď tak zkušený tým, že bychom přes Holandsko měli přejít,“ řekl Navrátil.

Kapitán by v Ostravě neměl chybět. Z plicní embolie, která ho připravila o účast ve finále proti Srbsku, se zdárně zotavuje. „Můj zdravotní stav je daleko lepší. Nejhorší je za mnou, musím teď ještě prášky ředit krev. Ale už se těším do Ostravy, protože tam máme fantastické fanoušky, kteří klukům vždycky vytvoří skvělé prostředí,“ řekl Navrátil.