Spor o využívání silnic v Lutíně spěje k dohodě

Lutín (Olomoucko) – Rozkopanými příjezdovými cestami vyvrcholil spor o využívání silnic v průmyslovém areálu v Lutíně na Olomoucku. Majitel zničil před továrnami silnice, protože vedení továren odmítlo za jízdu po cestách platit. Zaměstnanci firem se teď k továrnám nedostanou, a proto parkují i tam, kde je to zakázané.

Od pondělí jsou v Lutíně na Olomoucku plné ulice aut, které stojí i tam, kde by neměly. Mohou za to auta zaměstnanců z místní průmyslové zóny. „Začali nám stát na chodnících, začali nám stát na travnaté ploše, i tam, kde to dopravní značky neumožňují,“ uvádí starosta Lutína Antonín Bábek (nestr.).

Dříve lidé  parkovali u svých firem, ale nyní se k nim nedostanou. Majitel areálu rozkopal několik metrů silnic u společností, které mu nechtěly platit za užívání cest. Firmy se ale tvrdí, že mají právo se ke svým továrnám dostat. „Šestého prosince získala společnost Edwards od olomouckého okresního soudu potvrzení, že má nárok na volné užívání komunikace, na které začala Sigma vybírat vstupní poplatek,“ informovala mediální zástupkyně Edwards Limited Tereza Procházková. „Já se nebudu vyjadřovat, protože jsme se dohodli, že se zdržíme jakýchkoliv komentářů a právních kroků,“ uvedl zástupce vlastníka silnic v areálu Milan Šimonovský.

Video Reportáž Martina Laštůvky
video

Reportáž Martina Laštůvky

Policisté už v obci rozdali kvůli špatnému parkování několik pokut. Obec se ale snaží být k řidičům shovívavá a hledá vlastní řešení. „Odsouhlasili jsme, že pronajmeme jediný pozemek, který tady máme a na kterém by se dalo vytvořit nějaké provizorní, dočasné parkoviště,“ dodává starosta Lutína Antonín Bábek (nestr.).

Po vleklých sporech se společnosti včera večer dohodli na řešení. Do konce roku se ale problém s parkováním v obci zřejmě nevyřeší. Majitel totiž musí nechat silnici nejdřív opravit.