Češky utrpěly debakl 2:9 a budou hrát jen o bronz

Ostrava - České florbalistky podle předpokladů podlehly v semifinále mistrovství světa v Ostravě obhájkyním titulu ze Švédska 2:9 a čeká je utkání o bronz proti Švýcarsku. To v prvním semifinále nestačilo na Finsko a prohrály 2:6. Souboje o medaile tak budou mít stejné složení jako před dvěma lety v St. Gallenu. Finky rozhodly zápas ve druhé třetině, v které otočily stav z 0:1 na 5:1.

Sestřih 1. třetiny utkání Švédsko - Česko (zdroj: ČT24)

Švýcarsko, které před dvěma roky na domácím šampionátu prohrálo v boji o bronz s českým týmem, vedlo od poloviny úvodní části po trefě Silvany Nötzliové. Druhé dějství ale rozhodlo o tom, že si finále posedmé v historii zahrají Finky.

Ve 23. minutě vyrovnala Karoliina Kujalaová a ke konci druhé třetiny čtyřmi trefami v rozmezí necelých tří minut Seveřanky rozhodly. Skórovaly Katri Luomaniemiová, Nina Rantalaová a dvakrát Elina Kujalaová. Ve 46. minutě korigovala stav Seraina Ulberová, ale výsledek dovršila 48 sekund před koncem při power play Karoliina Kujalaová.

Finsko má i na devátém MS jistou medaili a bude útočit na třetí zlato po triumfech v letech 1999 a 2001. Stříbro získalo čtyřikrát a bronz dvakrát. Švýcarky bilanci jednoho titulu a tří druhých míst nevylepší, v neděli od 12:30 budou bojovat o svůj druhý bronz.

Díky 1 872 divákům na prvním semifinále padl rekord v celkové návštěvnosti mistrovství světa žen. Na devátý šampionát už zavítalo 29 666 diváků, což překonalo minulý turnaj v St. Gallenu (28 180 diváků).

Švýcarsko - Finsko 2:6 (1:0, 0:5, 1:1)

Branky: 10. Nötzliová, 46. Ulberová - 23. a 60. K. Kujalaová, 36. a 39. E. Kujalaová, 36. Luomaniemiová, 36. N. Rantalaová. Rozhodčí: Moberg, Lindberg (oba Švéd.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1 872.