Česká pošta zažívá největší nápor v roce

Moravskoslezský kraj – Česká pošta odbaví v těchto dnech dvakrát více balíků než v jiném ročním období. Kvůli vánočnímu náporu posiluje směny i počty pracovníků v terénu. Lidé mířící na pobočky pošt se musí připravit na čekání.

Balíky České pošty, mířící ke svým majitelům z celého Moravskoslezského kraje, začínají na ostravském hlavním nádraží. Z něj míří do takzvané balíkové dodejny, kde je pracovníci třídí tak, aby je řidiči mohli rozvést na jednotlivé adresy. „Největší nárůst a frmol máme v období čtrnáct dnů před Vánocemi,“ potvrzuje vedoucí ostravské pošty Miroslava Sochorková.

Pošty letos opět přepraví více balíků než v loňském roce. Lidé totiž stále častěji dárky objednávají  přes internet i ze zahraničí. Koho doručovatelé nezastihnou doma, ten si svůj balík může vyzvednout na poště. Vánoční nápor pociťují i tam.

Video Reportáž Pavly Daňkové
video

Reportáž Pavly Daňkové

Největší nápor je v těchto dnech na všech poštách přibližně po 16. hodině. Lidé by se měli obrnit trpělivostí a připravit se na delší čekání. „Musí počítat s prodloužení čekacích dob, i když se snažíme maximálně,“ potvrzuje vedoucí pošty Ostrava 1 Miroslav Grepl.

Na poště Ostrava 1 obslouží denně kolem dvou tisíc lidí. Její pracovníci si proto odpočinou zpravidla až na Štědrý den.