Kvitová a Štěpánek zahájili Hopmanův pohár vítězně

Perth (Austrálie) - Tenisté Radek Štěpánek s Petrou Kvitovou vstoupili vítězně do Hopmanova poháru smíšených dvojic. Český pár dnes v Perthu zdolal podle očekávání oslabené španělské obhájce titulu 3:0 na zápasy.

Kvitová zdolala zdravotně indisponovanou Anabel Medinaovou jasně 6:1, 6:0 za 57 minut a Štěpánek si poradil se 194. hráčem žebříčku Danielem Muňozem, který nahradil Tommyho Robreda, dvakrát 6:2 za hodinu a čtvrt. Na závěr Češi zvládli také svoji premiérovou smíšenou čtyřhru a španělský pár porazili 6:3, 6:4.

„Výsledek hovoří za vše, vyhrála jsem a to je důležité. Na první zápas to bylo docela dobrý,“ pochvalovala si Kvitová po své dvouhře na Radiožurnálu. „Vyzkoušela jsem si pár věcí, které jsme trénovali, a bylo vidět, že to třeba i sem tam funguje. To je důležité vědět. Servis mě hodněkrát podržel, takže dobrý,“ usmála se světová šestka, která předloni Hopmanův pohár vyhrála společně s Tomášem Berdychem.

Medinaovou, vítězku minulého ročníku soutěže s Fernandem Verdascem, omezovala bolavá kolena. „Trápí mě delší dobu a vždy po dlouhém letu je to horší, takže jsem je cítila a nemohla jsem dobře běhat,“ řekla Španělka.

Dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek v horkém dni Muňoze jistě přehrál. „Soupeř byl velká neznámá, takže tam bylo počáteční oťukávání. Dařilo se mi ale brát mu servis a držet si svůj, i když jsem měl zpočátku problémy s nadhozem, protože jsme hráli v poledne a svítilo mi do nadhozu. Ale to jsou věci, které budou člověka potkávat na turnajích každý den,“ řekl Štěpánek.

Ve smíšené čtyřhře se Kvitová a Štěpánek první dva gamy sehrávali, ale pak se dobře doplňovali. Štěpánek ukázal své deblové kvality a Kvitová přidala několik povedených volejů. „Byla to legrace, užívala jsem si to,“ řekla. Dalšími soupeři Kvitové a Štěpánka budou v pondělí Francouzi Jo-Wilfried Tsonga a Alizé Cornetová a v pátek tým USA, který tvoří John Isner a Sloane Stephensová.