V zápasu plném zvratů Třinec přetlačil Vary

Třinec – Domácím hráčům pomohla k vítězství 4:3 nad Karlovými Vary v prvé řadě excelentní hra v přesilovkách, využili totiž hned tři. Domácí vedli 2:0, Vary poté sice ve druhé třetině během šesti minut skóre otočily, poslední slovo měl nicméně třinecký Václav Varaďa – v čase 49:11 přesnou trefou rozhodl.

Střeleckou kocovinou zasažený Třinec přivolal na pomoc nejlepšího střelce Adamského, který se na led vrátil po dvoutýdenní zdravotní přestávce, a jako by po jeho boku ožil i centr Polanský. Nerozlučná dvojice byla od začátku vidět. Adamský po hostujícím zaváhání u vlastní brány už ve třetí minutě ranou bez přípravy zblízka trefil Závorku a úplně stejně dopadl v osmé minutě Polanský. Po Galvasově střele, která lízla tyčku, nabral tlak Ocelářů v závěru první části na obrátkách. Závorka se však překonával. Zmařil gólovou možnost Peterka i aktivního Adamského, Polanský zazvonil opět jen na tyč.

Také druhá třetina patřila v jejím úvodu domácím. Varaďa zblízka nedokázal přelobovat Závorkův roztažený beton, ale rekordně dlouhé čekání Třince na extraligový gól skoncoval po 144 minutách bleskurychlým využitím přesilovky pět na tři bek Roth, který si s pukem popojel mezi kruhy a bombou zavěsil. Třinec v euforii stihl zužitkovat i pokračující přesilu pět na čtyři. Byl u toho znovu Roth, který křížně naservíroval puk Růžičkovi a ten z voleje mířil přesně.

Video Sestřih utkání Třinec - Karlovy Vary
video

Sestřih utkání Třinec - Karlovy Vary

Sestřih utkání Třinec - Karlovy Vary

Ohlasy Martina Zaťoviče po utkání Třinec - Karlovy Vary

Když Energie záhy promarnila 115 sekund přesilové hry pět na tři, zdála se být na odpis. Jenomže Micka těsně poté tečí přece jen našel cestu do třinecké sítě a hostům narostla křídla. Během šesti minut už Západočeši vedli. Balán zmátl brankáře vyloženě nepovedenou střelou a 'padající list' proletěl Hrubcovi mezi nohami. A už za 26 sekund hosté z brejku Vachovcem skóre otočili.

Hrstka nespokojených třineckých fanoušků si na začátku třetí části začala vylévat hněv na domácí střídačce a trenéru Kalousovi a v době, kdy se pošťuchovala s pořadateli, Orsava tečí v další početní výhodě vyrovnal. Domácím vlil novou krev do žil. Oceláři se znovu do soka zakousli a Varaďa svým typickým způsobem deset minut před koncem z brankoviště do sítě doslova protlačil vítěznou trefu. Hosty o závěrečný nápor připravil Balán hloupým faulem na Rotha, za nějž vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Roth, 24. Martin Růžička (Roth), 44. Orsava (Krejčí, Bonk), 50. Varaďa (Krejčí, Orsava) – 30. Micka (Rýgl), 36. Balán (Pohl, Zaťovič), 36. Vachovec (Hovorka, Dresler). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Balán (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 4445.

Třinec: Hrubec – Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Karlovy Vary: Závorka – Rýgl, Bičánek, Schüsser, J. Drtina, Dresler, Gulaši – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Vachovec, Dlouhý – M. Látal, Rom. Vlach, Kytnár – Micka, R. Hruška, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Jiří Kalous (Třinec): „Jsme strašně rádi za vítězství, protože cesta k němu dnes byla hodně trnitá. Hráči dřeli, ale v oslabení jsme si to zkomplikovali. Inkasovali jsme dvě slepené branky, Vary vstřelily dokonce vedoucí gól. Ale musím ocenit, že tým dře a dře. Je semknutý a bojuje a v závěru to zvrátil. My věříme, že to prolomíme a že vítězství přijdou.“

Jaromír Kverka (Karlovy Vary): „Utkání začalo velkým, až drtivým tlakem domácích, který jsme se štěstím přestáli. Do druhé třetiny jsme šli s tím, abychom co nejdéle udrželi stav 0:0, ale Třinec pak dal dva góly v přesilovce pět na tři a pět na čtyři. My jsme pak přesilovku pět na tři nevyužili, nicméně se nám podařilo zápas otočit. Třinec měl ale v závěru znovu velký tlak. Hrál dobře přesilovky, dal z nich tři góly a my jedeme domů bez bodů.“