Důchodkyně poslala policistům 10 tisíc, poděkování za vrácení kabelky

Nový Jičín - Policisté jsou zvyklí na leccos, pětaosmdesátiletá důchodkyně z Nového Jičína, je ale překvapila. Poté, co dopadli mladého lupiče, který ji přepadl a okradl o kabelku, poslala jim poděkování a deset tisíc korun k tomu. Byla nadšená z toho, jak rychle policisté její případ vyšetřili a dokonce jí vrátili uloupenou kabelku s peněženkou a všemi doklady.

„Uvědomila jsem si, o co bych přišla, kdyby mi policisté doklady nevrátili, co bych musela platit a vyřizovat. Prokázali mi neocenitelnou službu,“ vysvětlovala žena, která dospěla k závěru, že policistům náleží za rychlou práci odměna. Muži poděkovali za důvěru a pochvalu, peníze však vrátili. Policisté nemohou peněžní dary přijímat. Přispět na práci policie je možné pouze přes její prezidium.

Video Reportáž Michala Poláška
video

Reportáž Michala Poláška

Policistům se podařilo najít lupiče, který loni v srpnu starou ženu přepadl, povalil na zem a vytrhl jí kabelku, i díky její spolupráci. „Žena zachovala chladnou hlavu, udala nám přesný popis útočníka, kterého jsme krátce poté našli v jednom baru,“ řekl za novojičínské policisty jejich mluvčí Roman Gřes.

Muže, který důchodkyni přepadl, už soud potrestal podmínečným trestem.