Téma Volební lístek on-line

Volební lístek on-line

Volby 2017

Manuál voliče: Kdy volit, kde volit a co s sebou

Volební místnosti se letos otevřou v pátek 20. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. října od 8 do 14 hodin. K volbám je nutné přijít s platným občanským průkazem nebo pasem, do obálky je možné vložit jen jeden hlasovací lístek. Na něm je možné zakroužkovat maximálně čtyři kandidáty vybraného politického uskupení. Hlasující letos mohou vybírat z 31 stran a hnutí a více než 7,5 tisíce kandidátů.
Volby 2017

ČT zveřejnila pravidla předvolebního a volebního vysílání. Včetně toho, jak bude zvát hosty

Česká televize zveřejnila pravidla předvolebního a volebního vysílání v souvislosti s nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny. Platit začínají 8. září. Vydala také podmínky pro vysílání spotů kandidujících stran, hnutí a koalic.
Volby 2017

Vylosováno: ANO jde do voleb s číslem 21, ČSSD připadla 4

Státní volební komise vylosovala čísla, se kterými půjdou letos strany a hnutí do podzimních voleb do sněmovny. Číslo 1 od sociálních demokratů tentokrát přebrali občanští demokraté. Hnutí ANO bude kandidovat s číslem 21 a ČSSD s číslem 4. Celkem jde do voleb 31 kandidujících uskupení.
Volby 2017

Volby se blíží. ČT znovu připravuje 14 debat a jednu Superdebatu

S blížícími se volbami odvysílá Česká televize od půlky září sérii předvolebních debat. Zúčastní se jich představitelé subjektů vybraných na základě průzkumů jejich volebního potenciálu. Čtrnáct tematických debat budou moderovat Daniela Písařovicová a Jakub Železný. Ve čtvrtek 19. října uzavře celý seriál Superdebata předsedů politických stran či celostátních lídrů.